Jump to content

Ауди 100 2.5 тди 115к.с 94г. Нафтова Помпа.


venkobreiko

Recommended Posts

Добър ден колеги.

Някой може ли да каже колко точно трябва да са милиграмите на Нафтовата Помпа.И още един въпрос за да не отварям нова тема.Колата е с чип и някакъв симулатор така каза човека от който я взех.Колата се форсира до 3800 оборота и после спира притока на нафта до 3 секунди и пак се включва това дали е някакъв предпазен момент да не се префорсирва или има някакъв проблем.Колата е с 5 степенна скоростна кутия.Разхода ми градско е около 8 а извънградско около 6.5 литра това нормално ли е като градско карам нормално а извън градско около 120-130км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава от 3 до 9?Има ли разлика вървеж разход и колко трябва да е по каталог /фабрично/? Предстои ми ходене на ВАГ и неискам да ме метнат по някакъв начин!

Редактирано от venkobreiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко излиза от завода не знам това е нормата и го правиш толкова колкото ти хареса как работи колата около 3-4 би трябвало да е най-добре.Като изместваш главата на помпата към тръбите за нафтата числото намалява и увеличаваш количеството нафта.Ако двигателя е поизносен можеш да направиш това число по-малко за по-лесно палене и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колега за помпата разбрах , ами за това дето прекъсва на 3800 оборота защо го прави , и какво е чип със симулатор несъм много вещ затова искам да знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Прекъсва,т.е.спира да ускорява и забива нос,ако е така значи има проблем....чип със симулатор?!...евентуално нещо да се лъже имобилайзера на  ЕКУ-то...но на100-ците незнам дали имат имо///...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прекъсва само за 3 секунди и после пак си тръгва.Колата си работи добре няма никакви проблеми по мотора /турбо, дебитомер,помпа--проверено/, но за това не знам и затова питам за това прекъсване/.Да предишният собственик каза че е с чип и някъв симулатор,но какво лъже този симулатор незнам?Моля някой компетентен да се изкаже по въпроса.Благодаря предварително.

Редактирано от venkobreiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш 3 секунди, все едно имаш предвит че е незначително, пренебрежимо малко .....а и ти как го засече това време.Виждам че мн.ти се иска някой "по компетентен"до ти каже, че прекъсването е нормално...некакво сейфти,може би.. ама за съжаление не е. ..имаш един прекъсвач на 5.5К об. и т'ва е.

Обикновено подобни прекъсвания в работата на мотора са следствие на проблем в ГНП-то, но може и да изпуска въздух от някои маркуч и при пълна газ ефекта е точно такъв....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засекох го броейки до три и пак започна да подава нафта.За компетенцията /колкото повече хора се изкажат толкова по добре/.За прекъсването неискам никой да ме успокои ,че е нормално просто ако на някой му се е случило може да каже точната причина.На теб колега съм изключително благодарен, че се изказа за да ми помогнеш / извинявай ако съм те засегнал по някакъв начин с изказването "компетентен"/

Искам да подчертая и да добавя ,че прекъсването го прави само на скорост!

 

 

Много уважавам форума и всички ФОРУМЦИ!

Извинявам се ако съм засегнал и натоварил някой с изказване или мнение!

Редактирано от venkobreiko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това да не е един вид правено като прекъсвач защото имам познат на голф 3 точно така направено като прекъсвач на 3000оборота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам дали е това, но го прави само на предавка.Ще направя един тест на околовръстното и ще пиша пак точно как се държи и какво прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на всяка предавка го прави 3800-4000 оборота и спира нафтата и гасне пробвах преди час.На празен ход не прави така.Ако някой има идея пак да сподели.Пак казвам колата е проверена и всичко и работи нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи на диагностика или при някой ЧИПер да й погледнат картите......така с гадаене няма да си решиш проблема.

Щом проблема го има на всяка предавка по едно и също време по някаква причина спира горивото (то е ясно). Според мен така са й задали по някаква неизвестна причина, може и да е някаква "сейфти" настройка. Просто трябва човек, който се занимава и е вътре в нещата да я оправи. Пробвай с друг компютър/чип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да решил съм да я закарам на диагностика, но затова писах тук евентуално някой ако е имал същия проблем да сподели мнение.Благодаря на всички отзовали се.Като я закарам да я видят ще пиша резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...