Jump to content

Въпрос за пружини за А4 В5 седан.


leo

Recommended Posts

Здравейте колеги! 

Имам следното питане. Пружините на колата ми вече, май доста поомекнаха и май ще трябва да ги сменям. 

В момента съм с нормални стандартни пружини. Искам пак такива да си сложа, но мисля да са малко по-твърди. 

От какво може да си сложа пружини така, че да са малко по-твърди?

Моята кола е седан с 1,8 мотор. Мисля за вариант от 2,6 или 2,8 предни пружини или от 1,9 или 2,5 дизел.

Какви обаче да сложа отзад? Може ли от авант да станат на седан и, ако да няма ли да се вирне много задницата?

Как мога да позная евентуално едни пружини от каква кола са били? Гледал съм на някои имат цветни точки върху навивките на пружината, жълти, лилави, сини, червени в някаква комбинация. 

Може ли от друг автомобил да сложа пружини? От VW примерно и, ако да от кой модели ще станат.

Който знае може да сподели мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да не слагаш такива каквито си намислил. Има много цветови комбинации. Евентуално 1 стъпка нагоре може да си позволиш. Зависи вече твоята кола как е оборудвана - климатик, автомачни скорости и т.н. Не ме питай откъде знам : ) 

 

Ето тук можеш да видиш цветовите маркировки онлайн , ако нямаш инсталирана ЕТКА  - пружините са номер 22

 

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/au/au.mycat?SelPg&t=4UpsPSxKbD1zSmw9oxAEBNALNRuyEzOphyVsPdAV7A3hCm7CAW5MP_FuTSrhamy3Z_zym7CiBlXCbcgniFT4R2FKaVDUwdxZ_lkQ3JjoikHdCUVqlf_2Nt/4fiPqSq5QTEPQfjkYPkjgzOi6YVjDm2TO_hZhrAmq7Yq6q7TU/wg50q/sJAmYL75xg0K2ivUkrhR3zJZuP7joT5V7h7o=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе то има от пиле мляко пружини. Как да разбера кои може да сложа на моята кола? И да, колата ми има климатик и е с ръчни скорости. Ти колега какво имаш в предвид една стъпка нагоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами разгледай малко таблицата колега. Отстрани пише кодовете на двигателя : )   "АКПП" - автоматична скоростна кутия,  "кондицион" - климатик. Ти не си написал точно какъв ти е двигателя и типа окачване (1BA?), но предполагам, че в момента си с маркировка 1 бяло и 1 кафяво. Под една стъпка по-нагоре имам предвид следващата в списъка, която идва 1 бяло и 2 кафяви. Все пак си помисли добре, защото колата ще се вдигне. Не знам защо смяташ, че са ти омекнали пружините. Аз по неволя влязох в този филм - счупи ми се предна пружина. Колата ми е 1.8 ADR Avant. От една морга ми набутаха пружини с маркировка 1 бяло и 3 кафеви, като ме увериха че са от 1.8. Майстора не ги провери в ЕТКА и предницата стана мнооого висока.  Сега пак купувах и пак ще сменям, но си търсих такива каквито ми бяха старите. Колата за мен си е достатъчно висока по принцип. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз таблицата я видях, но не очаквах да има толкова много видове. Предните пружини може да се каже, че са ок, но задните вече са много меки. 2 души с нормално багаж и задните гуми са на 2 см от калника, пък предницата има 5 см сигурно. Когато е празна е почти наравно, а преди не беше така. Сутринта загледах моите пружини и видях само една оранжева точка или кафява беше. Друго не видях. Как мога да разбера с какъв тип ми е окачването. Двигателя е АДР с ръчни скорости и климатик, седан само предно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окачването може да се види от PR-кодовете в сервизната книжка. E в някой VIN четец сигурно ще излезе също. Най-вероятно си с 1BA. Защо не смениш само задните пружини тогава? 

http://www.auto-parts.spb.ru/cat/au/au.mycat?SelPg&t=whIDEAwSAxBTEgMQgEhrKfNTWjaRS0HvTnMDEPNNgyDCUgHvIjYjEsI2IgfCMgOZ0oiMeYW755DPItAzk14lUUrnCQvrgkGVmPNYKzOisSNxF4Oh1pMrI6ExLFuAAhba5VLWncj_f5HAbiH8XpLwqwOxADPFklFnG6M1x4T4biVYSWw8nnfvCCG8tOw8EYKTOBG7q1A7wZRABf9zyg==

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, щракнах няколко снимки за да видиш как стои предницата с пружини 1 бяло и 3 кафеви на АДР 1.8 ръчни с климатик

http://prikachi.com/images.php?images/530/7661530t.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/531/7661531b.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/532/7661532i.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм гледал задните какви са и ще ги погледна. При мен предницата е доста по вирната от задницата. Като купих колата не беше така и съм пътувал с по 5 души с багаж и не е клякала толкова. Сега и без товар задницата стои клекнала. Не знам дали има значение, но съм с газова и бутилката ми е на мястото на резервната гума. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е същата работа, но вече съм с комби и няма на къде повече.

Прясна случка: Моя съквартирант има голф3 и се товареха постоянно по 5ч. с багаж и колата за 1год увисна като на баба цицата. Сложихме пружини от Венто и колата се изправи точно колкото трябва. Според мен щом имаш и бутилка в багажника си точно за пружини от комби и няма да имаш дерт. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кодовете разбрах, че окачването ми е 1ВА. На предните пружини имам една бяла и една кафява точки. На задните пружини имам една сребриста и една зелена точка. Ако правилно съм разбрал колкото повече стават точките толкова по твърди са пружините или? И ако е така то аз трябва да си търся пружини с една сребриста и две зелени точки за отзад и една бяла и две кафяви за отпред. Така ли е наистина или греша?

Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги може ли тези от вас които са с А4 В5 и мотор 2.4 , 2.5 , 2.6 и 2.8 да си погледнат задните пружини и да напишат колко точки имат на тях и какъв цвят са?

И още един въпрос. Стават ли пружини от фейслифт  на преди фейса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен ме интересува тази тема искам да вдигна малко задницата на седан с газова бутилка и 1,6 адп мотор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... трябва да си търся пружини с една сребриста и две зелени точки за отзад и една бяла и две кафяви за отпред. ...

 

Според инфото в ЕТКА е така, щото ( поне за задните ) 1 silver / 2 green е за модели седан с теглич, както и са седан с тежкотоварно окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това го разбрах от постовете по-горе. Оказа се обаче дефицитна стока тези с една сребриста и две зелени точки. Звънял съм на над 10 души с обяви с доста коли и по морги ходих. На колегата Спас звънях и той каза, че няма (или не му се занимаваше да търси точно моите пружини). Намерих си такива с 1 сребриста и 2 бели, но не ги знам какви са и за какво ги дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо го има по нагоре в постовете. Само че на руски. Само не разбирам какво означава това второ ниво? По твърдо окачване или някакво със специално предназначение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...