Jump to content

Колеги,купих си 90-ка 2,0 купе


GiN

Recommended Posts

Колеги,купих си 90-ка 2.0 купе,с гас,климатик,ел.стъкла и огледала,на стъклата пише 93г.в талона-първа регистрация пак 93г.

1.Значи,много се изненадах като я регистрирах в КАТ и като вписаха само номера на рамата/без номер на двигателя/в талона.

2.Къде се намира номера на двигателя/за да разбера коя модификация е инжекциона и двигателя/?

3.Колата не е с борд,но има система за проверка на някои неща в колата,искам да ви питам за значението на някои от показанията:

какво означава този символ-dsc00022sr2.jpg

защо тези символи за водата и маслото ги дава в червено при положение,че колата не е загряла и има масло-dsc00023jb2.jpg

dsc00025mk3.jpg

Излиза ми и знак за изгоряла крушка,макар да няма такава,и накрая ми изписва ОК?

Дано да не съм досаден,но няма кой да ми обясни!Благодаря на всички предварително,пък като се дотътря на някоя пловдивска среща ще се :):bia: Сега не мога да се сетя за още въпроси,но съм сигурен,че ще изскочат,защото още не съм разгледал всичко/много работа да му се невиди :wink: /

:hilezh:

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кода и номера на двигателя при мен (на Б3 1.8) е откъм свещите между 1 и 2 цилиндър, но е много никакво, почти незабележимо написано. При всички случаи е някъде там. Въоръжи се с фенерче, огледалце, фина шкурка и въображение. Не знам на етикета дето е в багажника дали го пишеше двигателя, нито къде се намира на купетата.

Е то каква помощ ти оказах направо...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата индикация за изгорялата крушка всети докато не натиснеш спирачката.По този начин се затваря кръга и системата проверява дали всичко е наред.Ако ти изписва ОК след това-така трябва да бъде.Ако след натискане на спирачката не загасне значи имаш изгоряла кружка

Относно символа за вода той ти показва нивото в казанчето за антифриза.Ако падне под определено ниво се появява този символ и почва да пищи.

За маслото мисля че показваше че нивото е паднало значително.Купетата нямат лампичка за маслото която да свети всеки път като даваш на контакт както имат б4-ките да речем.

Ами това е за сега и късмет с колата:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,погледнах и големия талон,но няма и там.Ще се опитам да го намеря както предложи puhi.

А ако снимам двигателя дали ще можете да го разпознаете?Довечера ще пусна една снимка. :wink:

thesaint11,за маслото и атнифриза да кажа,че и от двете има,явно ще да са датчиците.Къде се намира датчика за маслото?Огледах разширителния съд за датчик,но не видях да има,явно и тои е скрит някъде?Ще викам неволята да ми помага за проверката на тези датчици и,ако не са в час тогава в сервиз за нови. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел лампата на маслото свети само когато е студена нали така.

Значи изгорял ти е датчика който контролира температурата на маслото,ако го намериш кажи и на мен.

УСПЕХ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика за нивото на антифриза колега е под казанчето.Но не можеш да смениш само него.Той върви капсолован с казанчето и струва 70лв

Редактирано от thesaint11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с трите контролни уреда и там темперетурата на маслото се отчита/мисля,че е вярна,защото показанията се менят спрямо карането/.А,да питам и какво е нормалното налягане на маслото което трябва да държи колата при загрят двигател/какво е налягането при вас/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,май съм ви заблудил.Тези всичките символи ги изписва когато натисна лостчето за да направи проверката.след проверката всичко е наред и не свети нищо.Аз си помислих,че като пусна проверката,това което го дава в червено не е наред/една патка мислила,мислила и умряла :wall::wall: /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да познаваш един Николай от Пловдив, който работи в една строителна фирма в Сф? А Аудито пред седмица някъде ли го купи, от София? А кво е тфа лосче за проверка? Тя не се ли прави автоматично при палене на колата? От 1 год. имам купе и ако дасега не съм знаел за тфа лостче - е*ати излагацията!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да познаваш един Николай от Пловдив, който работи в една строителна фирма в Сф? А Аудито пред седмица някъде ли го купи, от София? А кво е тфа лосче за проверка? Тя не се ли прави автоматично при палене на колата? От 1 год. имам купе и ако дасега не съм знаел за тфа лостче - е*ати излагацията!!!

аз от две години имам същото купе и за лостече не съм чувал нито виждал. а лампата на маслото светва като наистина няма масло. ама няма проблем доналях си и газ до дупка. желязна е машината. много ме радва. малко много гори ама и аз много я юркам. а налягането при загрят двигател на 1000оборота е 1,8-2 бара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито и много километри безавариино каране :wall:

jovko доколкото си спомням това лостче се намираше точно до това за часовника.Натиска се навътре , колата трябва да е на контакт, разбира се.Аз първия път като го пуснах се стъписах в първия момент , защото си мислех че това е за часовника и като почнаха да светят червени иконки за масло , температура и т.н. си изкарах акъла.После като разбрах какво става ги наблюдавах с интерес :wall: Шарения голяма :wall:

Аааа , забравих - относно разхода , ако се настъпва е голяма ламя.Бач лапа ама пък как върви :wall::wall::wall: Иначе на извънградско по магистрала Хемус ми даде 6/100 :( Градско - 10-12 в зависимост от задръстванията :(

Редактирано от mmaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно да познаваш един Николай от Пловдив, който работи в една строителна фирма в Сф? А Аудито пред седмица някъде ли го купи, от София? А кво е тфа лосче за проверка? Тя не се ли прави автоматично при палене на колата? От 1 год. имам купе и ако дасега не съм знаел за тфа лостче - е*ати излагацията!!!

Не не го познавам,а Аудито го купих в понеделник тази седмица от София и още ми е доста мътно.

Колега, честито и много километри безавариино каране :wall:

jovko доколкото си спомням това лостче се намираше точно до това за часовника.Натиска се навътре , колата трябва да е на контакт, разбира се.Аз първия път като го пуснах се стъписах в първия момент , защото си мислех че това е за часовника и като почнаха да светят червени иконки за масло , температура и т.н. си изкарах акъла.После като разбрах какво става ги наблюдавах с интерес :wall: Шарения голяма :(

Аааа , забравих - относно разхода , ако се настъпва е голяма ламя.Бач лапа ама пък как върви :wall::wall::wall: Иначе на извънградско по магистрала Хемус ми даде 6/100 :( Градско - 10-12 в зависимост от задръстванията B)

:wall:

Да точно това лостче,най-лявото,натиска се навътре.За разхода-ами колега mmaxx,не знам как е на бензин,защото колата е с гас/11на 100/даде на прибиране от Смолян.Прави ми фпечатление обаче/притеснява ме/,че колата върви осезаемо по-добре на гас/по-пъргава е/,надявам се да е от това ,че е направена центровка за газта.Чудя се дали да я закарам във Формулата в Пловдив да я човъркнат,но още не съм решил.

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го двигателя:

dsc00027rs0.jpg

dsc00028be0.jpg

dsc00029er0.jpg

dsc00030uf9.jpg

Които е с такъв би ли ми казал модификацията му/буквите му/,да си го проверя и да видя и инжекциона какъв е?

Мерсии :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го двигателя:

dsc00027rs0.jpg

dsc00028be0.jpg

dsc00029er0.jpg

dsc00030uf9.jpg

Които е с такъв би ли ми казал модификацията му/буквите му/,да си го проверя и да видя и инжекциона какъв е?

Мерсии :wall:

моят не е такъв. няма ни6то общо. моят е 140 коня 16 вентила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че аз двигател не виждам :wall::wall::wall: Да ти дамо ABT-то, има място да влезеш вътре. Честито и да си я караш с кеф, безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско moPKoBa.Доволен ли си от него,да очаквам ли някакви по-специфични грижи от него? :bia:

Супер е.Много хубаво вьрви и нямаи грижи само масло наливаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А вьпросното лостче-най-лявото,като се натисне по време на движение на произволно избрана скорост,при следващо достигане на тази скорост ви светва предупреждение в червен цвят...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр пичове относно номер на двг виж под кората на дясната колона на предното стъкло,там се намира една табелка на нея трябва да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...