Jump to content

смяна на говорител


spiritfog

Recommended Posts

Здравейте. Говорителя на оригиналния субуфер Нокиа си замина. Скъса му се мембраната. По компетентните да помогнат със съвет. Мога ли да заменя говорителя с друг и какъв да е той, да опитам с ремонт на стария или да не се занимавам с глупости? :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменя се само мембрана / гофра. Ако си по-сръчен можеш и сам да го направиш. 2-3 лева струва резервната част. Нов говорител незнам дали ще намериш. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора. За нов говорител имах в предвид алтернативен такъв. Друга марка, нещо което да става на мястото на стария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще става само като размер. Оригиналния говорител е двунамотков и работи на два ома. Поне аз като търсих по същата причина като твоята не намерих аналог и си оправих стария.

Редактирано от mitko85
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иам достатъчно кадърни майстори, които биха ремонтирали стария говорител така, че може да свирне по-добре от когато е бил нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още не са почнали работа в Blaupunkt да им покажат как се правят говорители? Какви патриоти само... ;)

 

Заслужава ли си...? Колко е икономията спрямо говорител втора ръка? 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен изобщо не се занимавай, фабричната играчка наречена суб не си струва разправията. Отделно че е пълно тото дали ще се възтанови говорителя до фабричния му сътояние, гънката да е малко по-корава и с тези параментри, които има отиде всичко по дяволите... Вярно, е че директен заместител трудно, но пък едно затворен обемче от под 20л ще прави чудеса в сравнение с фабричната пластмасория.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен изобщо не се занимавай, фабричната играчка наречена суб не си струва разправията. Отделно че е пълно тото дали ще се възтанови говорителя до фабричния му сътояние, гънката да е малко по-корава и с тези параментри, които има отиде всичко по дяволите... Вярно, е че директен заместител трудно, но пък едно затворен обемче от под 20л ще прави чудеса в сравнение с фабричната пластмасория.

Някакви насоки.Не съм много на "ТИ" с тази материя. Не искам нещо мощно и да заема място. Само да засили баса. Благодаря. п.с. Нямам задна линия.

Редактирано от spiritfog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още не са почнали работа в Blaupunkt да им покажат как се правят говорители? Какви патриоти само... ;)

 

Заслужава ли си...? Колко е икономията спрямо говорител втора ръка? 

Икономията е в това, че с нова гънка и едно промазване на мембраната с подходяш импрегнант ще изкара още толкова. Говорител втора ръка пак ще е с гънка на 15 години и ще е пред разпад.

 

Колкото до къдърнста на китайците, които правят говорители за блайпункт - ще си замълча :D

Редактирано от radi_nrj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте колеги. След като се наканих най-накрая да извадя буферчето от колата и го разглобих се оказа,че му е скъсана само гънката. Гофрата си е здрава. Някой може ли да ми каже във Варна майстор на говорители или ако мога сам да се справя от къде да взема такава част?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна трудно, звънни на адаша в Бургас. По еконт може да свършите работата:
Радостин Атанасов
0899 867 140; 0879 857 140 - номерът е на bob

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...