Jump to content

Проблем с DSG- кутията на A3 Sportback (2007)


sashomaistora

Recommended Posts

Здреевйте колеги , имам проблем със скоростната кутия на А3 Sportback -2007 при потегляне има едно  ЛАШКАНЕ-ПРИДЪРПВАНЕ само на 1-ва скорост , след 

това изчезва колата я взех нов внос от Италия.Сменил съм маслото на скоростната кутия , както и маховика ,който не беше много евтин .Надявам се някой да сподели полезна информация, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смяна е мехатроника това си е проблем на първите и по кампания ги сменяха докато бяха нови .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да дадеш 4 цифрена сума, отиди при Мишо от Горубляне да я погледне!

2007-ма са втора ревизия на 6 степенното DSG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв номер за контакт с Мишо ?При кой и къде ?Заслужава ли си да я вкарам в Ауди- сервиз ?

Редактирано от sashomaistora
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретния случай не. В най-добрия случай ще могат единствено да ти кажат дали реално е от нея. От там нататък могат да ти предоставят единствено ценова оферта за нова кутия с монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

Ти не знаеш ли че те ремонти не правят, направо сменят! Имаш проблем с DSG-то, слагаме ново и довиждане. Така е най-сигурно за тях (после няма рекламации).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2800 за мехатроник с наливането на софт и масло. Правете разлика, това е DSG при него се сменя само модулът с електро винтилите и командването ( мехатроник) При мултитроника в Ауди сменят кутията. Макар че тя се ремонтира по лесно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На равно няма проблем , когато има нагорнище лашка на ниските обороти на първа и втора , двигателя добре се чува сменям едната дюза , че отказа ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги , при мен го има същия проблем , но не е при потегляне а по скоро на 2ра и между 2ра и 3та. Може ли контакти на този Жоро от Горубляне , за да мога и аз да се свържа с него. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Най-вероятно е или съединителя или мехатроника :) аз минах по този път миналата година декември месец :) а проблема на колегата Бунев е точно мехатроник :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги,

За да не пускам нова тема, а и питането ми е подобно на дискутираното в тази тема, да питам дали някой е имал подобен проблем или идея от какво може да е - 2007, DSG. Когато е студена колата се чува смяната на предавките от 3 на 2, или от 2 на 1, като едно щракане. После като загрее сякаш изчезва. И другото е по накой път като спирам сякаш има едно като тресене в кутията. Не съм сменявал маслото на кутията и не знам кога и дали е сменявано. Някой може ли да каже какво би могло да е? Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени си маслото на DSG това е най-евтиния вариант да ти изчезнат проблемите.... от там на татък влизаш в сектора на 4 - цифрените суми....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже какво би могло да е? Мерси предварително.

 

Какъв е проблема може да ти каже Мишо, уговори се с него по телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само Мишо може да ти помогне да не се стига до голяма четирицифрена сума...Онзи ден лекуваше точно подобен проблем..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги,

Само да информирам - ходих при Мишо, който установи, че е маховик. Уговорихме се с него за ремонт, но т.к. имаше много коли, които чакаха, се разбрахме да го сменя при друг майстор и ако се наложи да отида при него после. Смених маховика + маслото и филтър на кутията и колата в момента е супер. Няма нищо общо с това, което беше преди. Мерси на колегите за насоката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...