Jump to content

От механична инжекция в карбуратор


ivan282

Recommended Posts

Здравейте колеги, първо искам да се извиня ако съм поставил темата на грешното място, нов съм и не съм наясно. Въпросът ми е следния : възможно ли е ауди 100 2.0 115к.с. с механична инжекция да стане карбуратор и как ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, първо искам да се извиня ако съм поставил темата на грешното място, нов съм и не съм наясно. Въпросът ми е следния : възможно ли е ауди 100 2.0 115к.с. с механична инжекция да стане карбуратор и как ?

Може да се замени механичния инжекцион с карборатор, но не е много лесно.

Трябва да се намери подходящ карборатор и да се направи подходящ всмуквателен колектор за да се монтира карборатора, ще има и игра с въздушния филтър. Това е лесната част. След това трябва да се замени ел.помпата в резервоара, защото тя дава много голямо налягане и карборатора ще шурне като "лейка". Мисля, че се взима делко от Ауди 80 1.8 със помпа, която се задвижва от делкото (не съм сигорен) и пасва на ААД-то.

След като вече е преправен всмуквателния колектор, монтиран карборатора, преправен въздушния филтър и имаме гориво следва настройката, която трябва да я направи майстор, който е на ясно.

След като цялата сага приключи ще си горд собственик на Ауди, което ще гори 15-17 бензин и ще върви или по-лошо или в най-добрия случай, почти както и преди и през няколко месеца ще си пак при майстора за настройка или ще се чудиш, защо не пали и върви на бензин, като се запуши с някой боклук.

Според мен не се занимавай с глупости, ами си оправи инжекциона, ако не е в ред и си настрой газовото, ако има такова. И аз минах през големи мъки, но след като си оправих колата, вече 150 000км. Не ми е създала проблем и върви много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях как едно В3 от мех инж 1.8 го направиха с карбУратор.Тази кола стигна до германия на ход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм правил 2000-8в но смених главата щото неми се занимаваше със планки за смукателят и вземах един колектор от колега няма да кажа кой емсито да не исзка да си купя и от него ма той не бачка със еконт тъка че няма страшно та колектора беше от 1800 110 коня ауди 100 със огромен карборатор и колата стана супер

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...