Jump to content

Демпферен маховик LUK илиЗАКС


Митака55555

Recommended Posts

Налага ми се смяна на комплект съединител и демпферен маховик.Кой от двата маховика е по-добър LUK или ЗАКС.От познати майстори чух,че демпферните маховици на LUK издържали едвам 100000 км,ако има по запознати по въпроса,за да не ми излезе двойно след това.

То естествено,че оригиналното си е друго,но там цифрата е голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете фирми са серизни и според мен няма значение какво ще вземеш.За майсторите единствения определящ критерий е отстъпката която ще вземат :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налага ми се смяна на комплект съединител и демпферен маховик.Кой от двата маховика е по-добър LUK или ЗАКС.От познати майстори чух,че демпферните маховици на LUK издържали едвам 100000 км,ако има по запознати по въпроса,за да не ми излезе двойно след това.

То естествено,че оригиналното си е друго,но там цифрата е голяма.

Сигурно си питал майсторите колко издържа само ЛЮК-а, ако беше се поинтересувал и за Закса отговора щеше да е сигурно максимум 101000 км. :hilezh:

Еднакво добри са и двете фирми, и цените им са горе долу на едно ниво и е трудно да се каже, коя е по добрата, горе долу е като да сравняваш Пасат с Ауди  .. :)

Пък и нали знаеш, че при съединителя и компонентите му, най важния фактор за  издръжливост е задкормилното устройство . При едни и 100 хиляди не може да издържи, при други и над 200 може да изкара .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да обясни двойната разлика в цената за моя мотор между двата производителя.

Sachs -496лв. http://www.autopower.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA-sachs-audi-a4-sedan-8e2-b6-1.8-t-2294002144-g630c117-i10738710.html

В друг саит е двойна http://www.mister-auto.bg/bg/mahovik/audi-a4-8e2-b6-1-8-t-150kc_v15506_g577.html  :hilezh:

Luk-990лв. без болтовете. http://www.autopower.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BA-luk-audi-a4-sedan-8e2-b6-1.8-t-415013910-g630c117-i9579084.html

То ако е 500лв. да се чуди човек, дали да не си купи ей така да си има :)

При мен  е сменян само съединител със Sachs, когато колата е била на 110к. км., сега е на 260к. км. и няма признаци за износване, нито при маховика, нито при съединителя. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Днес вече съм с нов комплект маховик и съединител ЛУК, и мога да кажа, че тресенето на празен ход направо замря. колата работи много по тихо вече. Остана притрисането при гасене, явно е за смяна клапанчето за меко гасене, старият маховик беше разбит тотално, около 5 см. се върти, като го напънеш на ляво и на дясно, и хлопа доста, все едно ще се раздели на две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...