Jump to content

Миризмa нa нaфтa в купето


dankatar83

Recommended Posts

Здрaвейте, от известно време усещaм лек мирис нa нaфтa в купето когaто колaтa рaботи нa място. Когaто се движи изчезвa. Филтрите нa купето ги сменях но ефект нямa. Много силнa миризмa влизa зa момент в купето и когaто отворя някоя от предните врaти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мирис на сурова нафта, или изгоряла :) напълно възможно е да ти смърди на изгоряла такава, ако като си на паркинг и си отворил клапата за въздух отвън ;) естествено, като тръгнеш и вече не мирише...ако нямаш катализатор и ДПФ...вече си във филма, определено  :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си и катализатор и ДПФ, работят безупречно, не пуши грам отзад и точно мирише на изгоряла нафта само като съм на Паркинг. Не е брутално, но ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми затвори си клапата, да не вкарва въздух отвън и си готов. По-притеснителното е, че смърди на Чавдар-ка, при положение, че имаш катализатор...сигурен ли си, че не си само с ДПФ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми кaто я взех от фрaнция достa време я кaрaх с френскa нaфтa достa време си миришеше нaпрaво нa пaрфюм :). Откaкто почнaх дa зaреждaм тук и стaнa вярно кaто икaрус. Може би зaщото не съм кaрaл дизел и ми е стрaнно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А междувременно да си я карал в сервиз тук за нещо си...и да са ти изтърбушили катализатора? Просто няма начин да ги имаш и двете и (при положение, че не ти е светвала лампа за запушен ДПФ) да смърди на Чавдар! Другото, за което се сещам, е да е пуснала регенерация точно в момента в който си бил на паркинг...тогава смърди, защото започва да изгаря нафта, за да пречисти ДПФ-а. По-скоро това ще да в било ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

отскоро и аз съм с този проблем с гадния мириз на нафта в купето, като пусна климатика и нямам проблем, къде да търся проблема...?

 

дали може да е от задръстени катализатори и да връща...?

 

някакви предположения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имах тази миризма, когато имах проблем с турбото, т.е. катализаторите бяха запушени и охладителя на ЕГР-а беше спукан. Като отстраних проблемите се махна и миризмата.

 

Отделно аз да попитам за нещо подобно. Сега комбито има някъв проблем, когато е на парно. Първо че смърди ужасно, като все едно се пече нещо, не мога да разбера точно какво, но освен това и пуши от въздуховодите. Най го оприличавам на екстремно нагряване на мокра гъба :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Духват гарнитурите на турбото, ако катализатора е запушен почва да избива откъдето може, понякога и от меката връзка.

Какво пуши от въздуховодите? На нафта или на антифриз?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май така ще се окаже. То не е като да има видна загуба на антифриз, ама май има няква все пак. Ще трябва да изтрае малко, че да оправя волвото и да метна 2-те аудата на Ники да прехвърля автоматика, та евентуално да открие, какво става и с това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...