Jump to content

теч върху усилвателя на музиката,нямам ММI


todor parakozov

Recommended Posts

Здравейте колеги,с мъка на сърцето искам да споделя мъката си с вас,с надеждата някой да може да ми помогне.

От много дъгло време си търся А6 4Ф такова каквото искам да бъде,със всички екстри,в много добро състояние и т.н.

Та намерих си най-накрая търсената от мен кола,но нямах късмет

 

Докато се прибера от Сливен до Ст.Загора,и мултимедията ми отказа.......на другия ден отидох на диагностика в Автохит и там ми откриха проблема.Поради скъсан маркуч за миячното на задната чистачка течността е заляла усилвателя точно до буксата на оптиката и го изгаря.

Сега нямам музика,дисплея не свети,дори немога да си сваля гумите за да си сменя,защото немога да заключа окачването.Нищо по ММИ не работи.

Немога да я регистрирам и в КАТ,искат да гледат ноерата на шаси в менюто.......

В Автохит ми поискаха 2500лв за нов такъв което за мен си е направо НЕнормално.

 

Сега се ровя из нета и немога да открия отговор на въпросите си.

-има ли възможност да се ремонтира подобен проблем?

-ако се смени със същия но с различна крайна буква в номера дали ще работи и ако не,дали има начин да се накара да работи сиреч да се "обучи"?

-в сервиз Ауди ми казаха че ще стане само с номера 4F0 035 223 G i 4F0 035 223 D

-има ли добри майстори в Ст.Загора

-някой правил ли е подобно нещо?

 

 

колата е А6 4ф 2007г. 232к.с. музиката е БОСЕ

 

Благодаря на всички отзовали се.

 

                                                                                         

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси с тези номера по моргите и сам го смени.

Редактирано от gibonass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега и честита 4F-ка!

 

Относно електроника на кола за Стара Загора,щом си бил вече в Автохит 2000/ФВ и Ауди/,други места са Автокомплекс Протект-там търсиш шефа им Илиян Илиев и магазина на Pioneer/малко под кръстовището на Патриарх Евтимий и Генерал Столетов/.

 

http://protekteood.dir.bg/_wm/diary/?df=46&dflid=3

http://avtochastite.bg/listing-%D0%B2%D0%B8%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B4-%D0%BE%D0%BE%D0%B4-5453.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега,наистина несе бях сетил за Пайнера,Протект-а незнам каде е обаче......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протект сервиза е:пускаш надолу от Руския пазар/посока Калояновско шосе/ и след кръстовището на новия път/под кв. Казански/,веднага вляво,т.е. след канала-има табели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

Честито за придобивката

Проблема ти е често срещан и дори ауди имат акция за смяна на това маркуче.

Минах вече по този път два пъти и за това ще ти споделя малко опит

Първото което можеш да направиш е да си закупиш от ауди оптична тапа.

Сваляш повредения усилвател (или само откачаш оптичния кабел но не ти го препоръчвам защото може да ти се появи отечка) слагаш оптичната тапа и всичко тръгва. Е разбира се нямаш звук но пък всичко останало работи.

Относно усилвателя всеки усилвател босе независимо с коя буква е накрая ще ти свърши работа.

Аз съм с буква F и се счупих да търся такъв докато не разбрах че всъщност тези букви означават годината на производство както и софтуерната версия.

Та занесох усилвателя с буква А в Ауду за смяна на component protection и ме зарадваха че всичко е ок и че ъпдейтнат до буква G

За пробата слагаш усилвателя, всичко тръгва като звук има само в лявата врата при шофьора.

P.S.Ако си се разминал само с усилвателя, следи си колата за утечка защото при мен всичко работи цяла година след смяната на усилвателя без проблем, докато не се оказа, че и радиото се е прецакало и не заспива от което ми падаше акумолатора. Последва смяна на акумолатор с идеята че му е дошло времето но уви не.

Ако имаш въпроси пиши.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега

Честито за придобивката

Проблема ти е често срещан и дори ауди имат акция за смяна на това маркуче.

Минах вече по този път два пъти и за това ще ти споделя малко опит

Първото което можеш да направиш е да си закупиш от ауди оптична тапа.

Сваляш повредения усилвател (или само откачаш оптичния кабел но не ти го препоръчвам защото може да ти се появи отечка) слагаш оптичната тапа и всичко тръгва. Е разбира се нямаш звук но пък всичко останало работи.

Относно усилвателя всеки усилвател босе независимо с коя буква е накрая ще ти свърши работа.

Аз съм с буква F и се счупих да търся такъв докато не разбрах че всъщност тези букви означават годината на производство както и софтуерната версия.

Та занесох усилвателя с буква А в Ауду за смяна на component protection и ме зарадваха че всичко е ок и че ъпдейтнат до буква G

За пробата слагаш усилвателя, всичко тръгва като звук има само в лявата врата при шофьора.

P.S.Ако си се разминал само с усилвателя, следи си колата за утечка защото при мен всичко работи цяла година след смяната на усилвателя без проблем, докато не се оказа, че и радиото се е прецакало и не заспива от което ми падаше акумолатора. Последва смяна на акумолатор с идеята че му е дошло времето но уви не.

Ако имаш въпроси пиши.

Поздрави

наистина много ме зарадва с точния и бърз коментар,колега......

днес чакам да пристигне поръчан от мен усилвател,ще го изпробвам да видя дали ще е ОК.

Благодаря и весели празници.

ще пиша по-късно когато го пробвам дали е тръгнало..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега светна и лампата за въздушното окачване в жълто..............някакви идеи?

дали има общо нещо с това че няма усилвател и не работи ММИ?

дали се е заключило окачването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си компресора. Има едно реле, което сдава багажа и се сменя превантивно да не прецакаш компресора. Но трябва да се прочете с кабел каква грешка е записало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

когато купих колата бяха сменили някакво реле предния ден.

дали ще е същото?

и ако е така от какво може да се прецаква?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото ми е известно окачването се регулира през ММI (със стандартно окачване съм) и то в control head модула който е основно звено между останалите в ММI системата.

При липса на ММI би следвало да бодне грешка защото липсва настройката за нивото

Ако имаш път към София пиши ще ти дам оптична тапа (имам две)

Ако не имаш и друг вариант разглабяш  оптичната букса на усилвателя, разглабяш оптичната букса на тунера (следващото устройство под усилватвеля) и скъсяваш оптичния кръг като входящия край на буксата на усилвателя става входях на буксата на тунера.

за нагледност виж тук 

http://a6retrofit.com/a6-4f-bluetooth-retrofit-manual/?lang=BG

показана е обратната манипулация за разширяване на оптичния кръг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,благодаря ти за мненията и бързите отговори....

Днес тази лампа не светна когато покарах колата,явно се побърква сега когато няма ММИ.

А тази "тапа" не мога ли да си я купя от някъде на близо,или да ми я пратиш по куриер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако не имаш и друг вариант разглабяш  оптичната букса на усилвателя, разглабяш оптичната букса на тунера (следващото устройство под усилватвеля) и скъсяваш оптичния кръг като входящия край на буксата на усилвателя става входях на буксата на тунера.

за нагледност виж тук 

 

колега,пробвах го това и не се получи........... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Стара Загора......

утре чакам да пристигне усилвател втора употреба,ще пробвам с него.

а иначе моя се опитват да го ремонтират..........видимо няма поражения......



колега,пробвах го това и не се получи........... :steinigung:

изключих следващото устройство след усилвателя......незнам какво е....но пак остава един оптичен кабел който няма каде да включа......

колата има и ТВ тунер.......ако това е от значение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес благополучно пристигна усилвателя поръчан от колегата nikif1,монтирахме го,но както всички казаха,не работят половината говорители.

самият усилвател не е на БОСЕ но работи,сега остава да разбера дали мога да го "обуча" и дали може да замести БОСЕ-то или трябва да търся босе.

Редактирано от todor parakozov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои говорители не работят с новия?

На моя като търсих изводите на буксата по номера излезаше, че е произведен от Босе въпреки, че няма никъде надпис или щампа.

Моите суб-ове са в предните врати.

Редактирано от audi6644
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в броя на колоните и не само

Вземи си босе и не си прави експерименти.

Ако не можеш да намериш пиши имам един под ръка (остана при пробите за утечката но се оказа радиото )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разлики има много, Бозе модула контролира малко повече неща по звука до колкото знам, докато нормалния разчита повече на MMI юнита. Освен това са десетина колони повече тук таме из колата до колкото поммня. Даже се учудвам, че въобще нещо свири някъде по колата с това DSP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега работят добре предна лява и задна дясна.........другите само бучат........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата е в броя на колоните и не само

Вземи си босе и не си прави експерименти.

Ако не можеш да намериш пиши имам един под ръка (остана при пробите за утечката но се оказа радиото )

неси правя и неискам да си правя..........но до вчера неможех да си регистрирам колата в КАТ......нещо трябваше да монтирам......

дай ми на ЛС снимки,цена и номер на твоя и ако е същия ще го взема.

Честита коледа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...