Jump to content

3.0tdi BKN Пуши като загрее


shumy

Recommended Posts

Здравейте,

колата е А4 3.0tdi BKN. Студена работи идеално, не изпушва изобщо, проблема е като загрее- изкарва синкав пушек на празен ход, като се подкара изчиства до следващото спиране на празен ход. Корекциите на дюзите са нормални от -0,5 до 0,5. Като грешка дава ЕГР,  вихрови клапи и изгорели подгревни свещи. Според мен дюзите препикават на празен ход. Някакви други идеи?

Редактирано от shumy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключи дебитомера, тогава ЕГР-а спира и виж дали ще пуши пак...Може да пуши от счупен дросел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет

 

По мое мнение "синкавия пушек" на празен ход при загрят двигател е ясен признак за разход на масло през уплътнителите на всмукателните клапани.

 

В този режим двигателя работи като атмосферен- подналягането в колектора е най-високо в сравнение с всички останали режими ,тъй като турбо-компресора не е в режим на нагнетяване поради ниски обороти /и дори оказва леко съпротивление/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм виждал дизел от тоя род 2.0/3.0тди да гори масло през гумичките, това не е бензинова кола, че да разбива водачи. Турбото нагнетява и на празен ход и държи маркучите твърди, дори и ЕГР-а да е включен, пак има налягане, което идва от изгорелите газове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...