Jump to content

Проблем с монтаж на дисплей за външна температура.


sskamen

Recommended Posts

Колата е 1997 година, затова ми трябва дисплей 8D0 919 272 B. Намерих от А3 който e 8D0 919 272 A. Взел съм 10 пиновата букса 443971981
Това е за А4:

Тук е мястото да споменем на 10-пиновата букса какви кабели има, за кояфункция са и къде са свързани.

На пин №1 отива черно/червен кабел, служи за захранване на уреда с „+" следподаване на контакт.

На пин № 3 отива кафяво/жълт кабел, служи за подаване на информация( сигнал ) за външната температура.

На пин № 4 отива сиво/син кабел, служи за подаване на напрежение от регулатора на осветеността на скалите в автомобила ( арматурно табло, бутони,управление на климатика ).

На пин № 6 отива кафяв кабел, служи за захранване на уреда с „–" ( минус, масаи там който както му казва ).

На пин № 7 отива бяло/син кабел, служи за подаване информация за движениена автомобила ( за въвеждане на автокорекция в показанието на уреда при движещ се испри спрял автомобил ).

А при мен кабелите са черно/червен, бяло/син, кафяв, черен и сиво/лилав. Нека някой можещ и разбиращ тоците да сподели как мога да го свържа. Ето тук има инфо за а4: http://www.scribd.com/doc/143999895/%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%B9-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0-%D0%B2-Audi-A4-B5-1-8%D0%A2-1995-1997#scribd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря предварително на колегата KCV. Чакаме да се включи и да каже кой кабел за къде е. :D Поздрави!!



При мен са на пин 1 - черен, на пин 4 - сиво/лилав (или сиво/червен не мога да го определя точно), на пин 6 - кафяв, на пин 7 - бяло/син, на пин 8 - червен и на пин 10 червено/черен.  Общо са 6 кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж това:

 

http://www.audi-club.ru/forum/attachment.php?attachmentid=265237&d=1333962400

 

п.п. Цветовете на кабелите в буксата нямат значение.



Както и това:

 

http://www.audi-club.ru/forum/attachment.php?attachmentid=254826&d=1328797795

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че ако ги вържа както си описал за 1995-1997 ще заработи. Там е работата че при мен не са 5 кабела а 6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия кабел да го оставя несвързан ли. При мен са  1,4,6,7,8 и 10 а при А4 са 1,3,4,6 и 7. Нищо не съответства. Кое с кое да свържа? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ще го мъчим ли по-някакъв начин да се свърже правилно или да търся от А4? Трудно се намира защото навсякъде е комплект с километража.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да но схемата е за 8D0 919 272 B а мойто е 8D0 919 272 А



Ако стане с пренареждане на пиновете ще е супер. Нито ще ми трябват цветове нито нищо. А там е работата, че има 1 пин повече. Да го махам ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще го свържа по старата схема и ще пиша резултата. Дано да стане. Има ли вариант да опукам нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немска му работа. Километража на а,А3-ката е същия. Управлението на климатроника също а пиновете на дисплея други. Ще ги пренаредя и ще се моля. Иска ми се много да заработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е свързано по старата схема. Дисплея заработи, но грешно. При външна температура 5 градуса при първоначално подаване на контакт показва 10 градуса и после градусите спадат до -27. Сега какво ли следва. Кой кабел да разменя или да си търся допълнителен датчик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си намерих модул с номер 8D0 919 272 с осем пина  от бензинка 1997г., а моята е дизел 1995 г. , та питанката ми е дали ще тръгне по описаната схема за свързване???

 Намерих си и 10 пинова букса но е от реглажа за огледалата и май  ще трябва  да  се пренареждат пиновете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... дали ще тръгне по описаната схема за свързване???

 ... и май  ще трябва  да  се пренареждат пиновете!

 

Да ще тръгне, по схемата за до 1997 год.

 

Да, ще трябва да се прередят. Хубаво е да оставиш само толкова, колкото ще ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам за колегата KCV, че е нечовек :X. Респект. Дано да има повече хора като теб. За отрицателно време ми съдейства ето и резултата.

93738a8b9faa0b00bd321bb6fda03ae6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ОК, само да се постопли, че сега си е за винце ( рИкия ) :irre:

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги понеже съм нов с марката Ауди но мисля тя да си остане та питането ми е относно термометъра.Значи карам А4 Б5 Авант 1996 година имам датчик закачен зад бронята има и кабел към него но нямам диспляй на таблото.Трябва да си намеря букаса и дисплей от същата кола или става и от друг модел и друго къде отива кабела на датчика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има тема за това описано точно как се прави от колегата KCV. Датчика си е за климатроника, а дисплея се връзва към управлението му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, за какво служи горния дисплей от панела? Досега на съм виждал никъде да се използва.

Колега тва е за овтоматиците. Дисплей за скоростите (P-R-N-D-1-2)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, за какво служи горния дисплей от панела? Досега на съм виждал никъде да се използва. 

маи за автоматик да показва на коя скорост си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...