Jump to content

Екстри в ауди а8 2002-2008


mangov

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Замислям вземане на ауди а8, та се чудя кои екстри и удобства да очаквам. Смятам да дам от 15 до 20 хиляди.

- DVD/TV - имат ли всички които са с навигации или само някои.

- Подгряване на предно стъкло и течност за чистачки.

- Камера за паркиране.

- Автоматично прибиране на огледалата и при отключване да осветяват пред врата.

- Bluetooth към телефон за звънене от колата.

- Завиващи фарове.

- Знам че някои имат печка, това само при дизелите нали.

Кажете и други такива готини глезотии които е хубаво да погледна дали има.

Ако ги няма могат ли да се добавят чрез модул или по друг начин лесно или си е така както я взема?

АКо е без голямата броня (трапеца) и искам да сложа такава отпред за 2000ще ми стигнат ли

Редактирано от mangov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,
Ще карам по твоя списък с добавки
-двд/тв- до фейслифта и след "цифровизацията' стоковите са с аналогова, така че ако няма интервенции няма как да гледаш тв, за двд...при мен е 6дисков чейнджър, но никога не съм пробвал дали мога да гледам двд-та, така че това не мога да кажа.Хубаво е да гледаш дали има сложен модул за ipod,аux и т.н, който да е кадърно свързан с MMI системата, ако няма в момента и качествените са на разумни цени.Аз съм с един 30гб ipod и си заслужава определено.

-Подгряването - ясно

- камерата я има след 2006 или 2007 натам , колегите с тези модели да кажат, при мен няма
-Прибирането го имат цялата серия ( или поне аз не съм виждал такава) относо подсведктата, при мен е с оригиналните диоди и е много добре, но огледай дали не са сменявани
-Bluetooth  - това което си описал, ако има телефон ще го имаш. но в моя случай (motorola) не може да с свърже друг телефон освен този в колата - това не мога да ти кажа дали е изчистено след фейс-а или коя година...чел съм че се сменява целия модул и ставали нещата, но аз съм го решил с една клонинг карта....има доста теми тук по този въпрос
- завиващите фарове при мен са на отделна лампа в края на фара и осветява доста по успешно ъглите отколкото "завиващите" ( поне според мен това е по-доброто решение), незнам дали има такива с моторче или е само както при мен.
-аз съм с бензинов и имам печка
Добавки които сега се сещам и за мен бяха важни
keyless, четиризонов климатроник, шибидах, дистанционно за отваряне на гаражни врати (ако имаш нужда, но съм забелязал, че в моделите с по-високо оборудване винаги го има), бутон за авт.отвряне на багажника (това от изброеното до тук е единственото което нямам и го казвам, защото или ми е сменян капака на багажника или така си го е поръчал първия собственик, обърни внимание)....какво друго....след малко ще излизам и ще се огледам за още  :lupe:
  :lupe: 
По последните ти питания , читав екземпляр(или както ги описват в обявите БЕЗ ЗАБЕЛЕЖКА)  за под 16-17 се съмнявам да намериш.Като изключим първоначалното обсужване което ще ти е между 1.5-2 хил( минимум)аз съм вкарал още поне 3 за да сменямам поетапно всички слаби места(тук не включвам консумативите през период 1 година).....Предполагам знаеш, че оригиналния фейслифт започва поетапно  след 2005(предния) и мисля след 2007 сменят и стоповете....в тези години отиваш на 25+ за нещо в прилично състояние.Така, че всичките до тези години ще са правени...И за това има теми и компетентните колеги обесняват,че за да стане читаво се сменяват и калниците, а само за капака и решетка се слагат/заваряват някакви добавки ( не съм много наясно,разгледай си хубаво преди да решиш)- 2000 би трябвало да стигнат, но заслужава ли си, мен ако питаш НЕ, извади още 2 и си купи оригинален фейслифт : )))))

http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A8#Second_generation_.28D3.2C_Typ_4E.3B_2002.E2.80.932009.29 - прочети си да ти стане ясно по години как стоят нещата : )))))
Ако ще гледаш някоя в софия, пиши, ако съм свободен, бих ти правил компания и съдействал със съвети какво да се гледа и проверява за слаби места.
Поздрави

Редактирано от EntireWorld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Замислям вземане на ауди а8, та се чудя кои екстри и удобства да очаквам. Смятам да дам от 15 до 20 хиляди.

- DVD/TV - имат ли всички които са с навигации или само някои.

- Подгряване на предно стъкло и течност за чистачки.

- Камера за паркиране.

- Автоматично прибиране на огледалата и при отключване да осветяват пред врата.

- Bluetooth към телефон за звънене от колата.

- Завиващи фарове.

- Знам че някои имат печка, това само при дизелите нали.

Кажете и други такива готини глезотии които е хубаво да погледна дали има.

Ако ги няма могат ли да се добавят чрез модул или по друг начин лесно или си е така както я взема?

АКо е без голямата броня (трапеца) и искам да сложа такава отпред за 2000ще ми стигнат ли

ДВД и Тв нямат всички. Само последния фейс с 3г може да гледаш нещо на монитора. Цифрова тв също имат по-рядко.

 

Подгряване на предно стъкло и течност също се среща по-рядко.

 

Камера за паркиране имат само последния фейс след 2007-ма 

 

Автоматично прибиране също е опция. Моята е от германия и няма прибиране и външен светлинен пакет (осветление под огледалата,дръжките на вратите)

 

Синия зъб с опция за перване към личният ти телефон имат само последните модули след 2006 (имаше си буква накрая на модула).

 

Завиващи фарове са след фейслифта и то не всички (динамик лайтс). 

 

Печка може и при бензинов мотор но пак е опция при поръчване.

 

Всичко може да се добави но на каква цена...

 

Ако е от 2002 до 2005-та с отделните решетки може да си я направиш фейслифтова (с голямата решетка) но задължително се сменят следните неща -

Предна броня + всички решетки,лайсните на парктрониците+хром лайсните+холдърите на парктрониците

Преден капак от и след 2005-та година (фейслифтов)

2-та фара с такива след 2005-та (фейслифтови) като при тях се преправят и буксите или самите фарове. Буксите на Фейсовите са по спомен с 12 пина а преди фейса с 10 пина. Също при фейсовите няма отделна крушка за дълги светлини а на тяхно място е габарита. За дългите разчитат единствено само на би-ксенона (къси/дълги).

 Това като цена всичко 2-ра ръка илиза от 3000 до 4000лв (за обикновени фейсови фарове,броня и решетка). Ако се прави S8,W12 оптика там цените са други. Фаровете са с DRL (5 диода на мястото на габаритите) и фаровете са завиващи. Цените сам оза фаровете почват от 800-1000лв на парче за втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятни отговори, но като ги прочетох и разгледах май ще трябва да изчакам още 1 година и да взема нещо след фейса, ама там май двигателя вече не е този 4.2 бензика който повечето колеги хвалят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятни отговори, но като ги прочетох и разгледах май ще трябва да изчакам още 1 година и да взема нещо след фейса, ама там май двигателя вече не е този 4.2 бензика който повечето колеги хвалят.

FSI са да, но не мога да ти дам обективно мнение за тях, от хората които познавам с мотор като моя, няма оплаквания по него, само масълце да има и отвреме на време някоя бобина ток да пуска   :) :) :) :)

 

Еха незнаех, че има такава комбинация, при мен е пак с велур, но е черен салона, а това е просто уникално.....: )))))

Редактирано от EntireWorld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз се интересувам от същия казус.

Интересува ме от коя-до коя година е Pre-Face и коя е FL? Какви са разликите в фейса. Халогени/решетки/мигачи в огледалата/стоповете.

Вътре има ли разлика при pre-FL и FL?

Как се познава дали е правена колата или не, за сега говоря как да я позная на снимки?

Какви са максималните екстри с който А8 идва.

Някой има ли снимано таблото вътре и там какви могат да бъдат максималните екстри.

За отзаде мисля че е 4-тиризоновия климатроник и подгряване като фул регулярните екстри.

Има ли собственици на D3 в форума защото ще ми излезнат още въпроси.

- Всички ли са с преден и заде парктроник или има модели и само с преден, как да го позная на снимки от интериора или само от бронята отзад.

- Всички ли имат опция за смяна на скоростите от волана как е при D3 с пера или на волана. Предполагам че трилъчевият се води спортен а другия нормален?

- При гюрука каква е сутиацията, пак панорамен и соларен или нещата са изменени?

- Обдухване/масажи при D3 има ли или е опционално и кой са разбира?

Редактирано от gramatikova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Въпреки, че е инвестирано в смяна на екстериора(към фейслифт и 20'джанти) цената е висока за оборудването. Липсват екстри като подгрев на седалки, Bose, щори, които са основни и ги има в 80% от предлаганите. Имай предвид, че с монтиран ГИ километрите с в пъти повече от посочените. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...