Jump to content

Стрелката на резервоара показва погрешно FULL


DjTacy

Recommended Posts

Здравейте. Имам проблем с колата. Ауди а3 1.8/125к.с. На таблото ми показва пълен резервоар(действително не е), а свети колонката на бензина(все едно съм в резерва). Какъв може да е проблема. Поплавъкът ли се е развалил не мога да разбера. ЕТО И СНИМКА! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

 

 

post-60576-0-59805700-1422462943_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат от http://www.audiforums.com/

 

audiforums_l.jpg

 

===========================================================

 

In case anyone else ends up here looking for a solution to the issue of the fuel gauge always showing full here it is:

1. Pull the fuse for the fuel pump.
2. Turn the ignition key to on (without starting the car).
3. Turn the ignition off.
4. Put back the fuse for the fuel pump.

This will reset the computer, and you should have a fully functioning fuel gauge again.

For what it's worth, this happened to me when I accidentally pulled the fuel pump fuse instead of a different fuse that needed replacing. I put back the fuel pump fuse without turning the ignition on and off, and it somehow confused the computer responsible for reporting the fuel level.

 

===========================================================

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно. Дано да не е таблото.

От аватара ти ми се видя, че си от Пазарджик. Защо не скочиш до toshkov81.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toshkov81 - АвтоЕлектроСервиз

 

Телефона му е записан в профила му. А за адрес ще го питаш сам. Аз го намерих елементарно с GPS, като се има в предвид че не бях стъпвал в Пазарджик от 98-ма година!

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

При мен е обратното - показва, че няма бензин, лампата свети и пищи, когато запаля колата. Разбра ли се от какво е твоя проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стои така постоянно или стрелката се движи "насечено"/неравномерно, по-скоро бих казал поплавък. Замерва се съпротивление (на две места), но не знам къде точно. "Ремонтира" се лесно, гаранция колко още ще работи няма. Може да работи 2 часа, 2 дни или 2 години, примерно. Поплавъка го видях наскоро за около 30-тина лв. нов VDO. Ако е поплавъка, не се правете на интересни за тези 30 лв. Ще ви излезе през носа. Късметлии сте хората с бензинките. При нас с TDI същата простотия струва около 140-160лв. с жалкото подобие на корпус, към което е прикрепен. Заедно вървели, защо ли не се учудвам. Ако обаче стрелката си се мести нагоре и надолу когато си поиска, по-скоро бих заложил на табло. Още повече ако се случват и сте виждали други "странни" неща по него. Тук го отнасяме най-вече фейслифта, с невероятните френски табла Jaeger, които имат около тон дефекти по тях. Проблема засяга и дизелови и бензинови автомобили.
 

 

Audi A3 Instrument cluster
LCD failure
Illumination
Intermittent or complete cluster failure
Pointer/needle failure
Temperature and/or fuel gauge faulty
Flickering cluster

Въобще, каквото се сетите че има в това табло - дефектно е! Даже пластмасите и лепенките му. :hilezh:
Относно това с бушона - ако изобщо подейства е временно решение. Тръгне ли това табло, спасение няма. Купувате си VDO и си свиркате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

аз имах същият проблем и се оказа някаква букса за таблото била изключена.

Тя се намира над двигателя/ под стъклото.

Дано това ти помогне !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...