Jump to content

Audi Chorus/Concert 1 към Chorus/Concert 2?


stoci 4.2 quattro

Recommended Posts

Здравейте,на моят Б4-чица съм и сложил касФон Concert 1,както и на миналият Chorus копчето дава проблем.Така и така си мисля да го сменя,какви вариянти и опции имам?Мисля си да сложа второто поколение на Концерта,как стой въпроса с осветлението трябва ли ми КАН шина и тн?Ако сложа този Концерт какви ЦД-та чете,може ли МП3,има ли опция да се сложи и да се поддържа чейнджър?Знам,че си мисля щруротии,ама ми стана интересни,ако стане стане!Мерси за отговора!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа за Chorus 2,монтирах го на предишното ми Ауди Б5.

Ефект:копчетата не светят,на всеки час гасне(за това трябвало някакъв кан бус или нещо подобна,аз не успях да го намеря),поддържа чейнджър определени модели бяха,не възпроизвежда МР3.

А и малко се наложи да го поизрежа по периферията,че беше по широк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като че ли исках такъв отговор,щото идва голям филм,май съм пас!Благодаря ти!Все пак оставих вратичка с това "май" :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сетих,че чейнджър не ти и трябва.Продават се едни устройства аникар линк,май се казваше боде се на мястото на чейнджъра и си слушаш мр3 от флашка.Аз така направих в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

осветлението на копчетата е лесно. изкарва се един кабел от касетофона и си готов. виж гасненето на всеки час не може да се оправи, но аз карах така няколко месеца и открих че доста рядко се кара колата повече от час. а когато си на дълъг път просто натискаш копчето и тръгва пак. Все пак, не е като да гасне през 15 мин. другото много удачно решение е да си сложиш километраж от а4 и от него да си вземе кан-сигнал и да работи всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви момци,ехххх с тебе батка щяхме да свършиме работа,ама си ми далечко....

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

осветлението на копчетата е лесно. изкарва се един кабел от касетофона и си готов. виж гасненето на всеки час не може да се оправи, но аз карах така няколко месеца и открих че доста рядко се кара колата повече от час. а когато си на дълъг път просто натискаш копчето и тръгва пак. Все пак, не е като да гасне през 15 мин. другото много удачно решение е да си сложиш километраж от а4 и от него да си вземе кан-сигнал и да работи всичко.

Колега можеш ли да кажеш от къде се вади кабела от касетофона да светят бутоните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се в ибей въпросните букси КАН Симулатори ... но са си прилични като цена.

Да попитам отделна ли е жицата и буксата която минава сигнала за информация от оригинален плеър къв ФИС дисплея или как е точно?

Жорка да те попитам има ли вариант ми свирнат задните колони без цял кабелен сноп и усилватели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега можеш ли да кажеш от къде се вади кабела от касетофона да светят бутоните

Ето снимка на извеждането на кабела за осветлението!

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/0eff28cab9dff19a8d90da1587c21cc1/%D0%BA%D0%B0%D0%BD-%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0-concert2

http://pics.data.bg/categories/1/%D0%BE%D0%B1%D1%89%D0%B8/06c81a25db5b2ef1ab47a0e2b9ee72ae/%D0%BA%D0%B0%D0%BD-%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам отделна ли е жицата и буксата която минава сигнала за информация от оригинален плеър къв ФИС дисплея или как е точно?

По CAN шината минава информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега тук се подава +12 волта от габарит нали?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тази тема: Кое е най-удачно като 2DIN мултимедия за Ауди А4 (B5) Facelift си а пуснал за твойта кола, то тогава нямаш CAN.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за мойта кола съм я пуснал.

Въпроса е че като взема букса от немско някога с КАН симулатор за да ми светят копчетата и да не гасне след 1 час ще се появи ли инфото на дисплея или просто на буксите нямам кабел до буксата на таблото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да ти се появи инфо на дисплея. Когато радиото ти предава информациата по CAN шината, а колата ти няма такава за да приеме инфото, връзката се губи. За да не остане несветеща част, се продават и други устройства, които се закачат към колата и на FIS-а ти по 3-line protocol излиза на мястото на радиото примерно:

 

k5gazm2l.jpg

 

или примерно:

 

DIS.jpg

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай но не съм съгласен с теб относно това мое питане.

Няма как А4-ки 98-99 година със заводска музика да имат инфо на дисплея си при модели със Босе също - а при 2000-2001 Фейслифт да няма КАН - сигнала според мен за инфо до ФИС се предава по друга линия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До ФИС да, но от Chorus II, Concert II и Simphony II инфото излиза през CAN-a. Те няма как да дадат тази информация на колата, за разлика от старите радиа (Generation 1).

Не знам, някой пробвал ли е да закачи такова радио (Generation 2) през K-шината му (по спомени май я има, точно до постояния плюс, мисля).

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде май гледах за такива CAN симулатори които можеха да правят връзката с FIS дисплея и да използват и бутоните на волана. Но бяха от сорта на 100$. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...