Jump to content

Нов собственик на А6 Ц5 2.8 Quattro ръчка с няколко въпроса


strakov_m

Recommended Posts

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отдавна ги махнах колега ,прибрах си ги поради страха от евентуални проблеми след това но тъй като съм само с по една сонда нямам никакви ядове . С 2 ръце съм за махането на катализаторите .

П.п. Напоследък забелязвам че като изтрия грешката на сондата и карам доста повече време докато набие пак грешката ,не знам дали имат общо катализаторите :nixweiss:

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Елате тук в Германия да ги махнете! :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

Доволен ли си от ефекта?
Какво се получи със звука?

Какво сложи на тяхно място?Тръба или резонатори?
Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разлика във вървенето и разхода не мога да кажа ,но звука стана по-приятен и малко по-шумен но няма никакви проблеми за извънградско ,чува се мъркане само като я настъпя. Сложил съм резонатори :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с тръби за вървежа незнам той единия кат нямаше никой в него :-D звукът стана по-готян има си ръмжене след 3 к обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да ми заварят уж някаква дупка че от към средното гърне чува се че диша ,но не видяхме никакви дупки явно е избило от едната ламарина и върви отдолу на където хване . Отзад съм с стокови гърнета който са доста масивни и мисля че обезшумяват доста ,ако вместо пак стоково средно сложа 2 резонатора ще стане ли много по шумна или просто ще се промени малко звука ?

Редактирано от strakov_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Станков, аз минах по тоя път наскоро явно годинките си казват думата. Въпреки, че то моето още като си вкарах колата беше тръгнало.

Явно химикалите с които ръсят зимата при Ханс са силнички, въпреки че там където ми слагаха резонатори на мястото на катализаторите казаха, че такова гърне изнило не са виждали.

 

Та така накратко какво се случи намерих си средно гърне което мисля, че е от 2.5 дизел, но тук се появи момента, че нещо звука стана по-странен и незнам дали това не се дължи на факта, че ето тези малки резонатори не ги преместихме на "новото" гърне. Ако си обърнал внимание моля сподели дали и при теб ги има.

Ето още две снимки 1 2 на старото гърне, обърни внимание, че гърнето гние и от горната страна което мисля е трудно забележимо.

Ако не те дразни и все още се държи на куките към купете си карай така докато си намериш читаво втора ръка.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето средно изглежда по същия начин , да имам ги тези резонатори преди него . Същото средно знам от къде да си взема не е проблем но се чудя дали да не сложа резонатори хем малко и да променя гласа . Няма да го правя за сега ще го изчакам още малко .

 

П.п. В средното гърне двата ауспуха съединяват ли се ?

Редактирано от strakov_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно да се съединяват не, но корпуса е общ - малко е трудно да го обесня .... но образно казано ако погледнеш от една тръба виждаш какво има в другата :) с катализатори ли си ?

 

@ogip - Всичко си е според зависи от къде е колата как е карана на колко години и е и т.н., а и газта също подпомага процеса :)

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махнах ги скоро и сложих резонатори :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...