Jump to content

Твърд педал на спирачка при студена кола, като загрее се оправя


koleto100

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От няколко сутрини, понеже съм от Пловдив температурите са около и под нулата, установих че педала на спирачката ми е по твърд от обикновенно. Иначе си спира колата нормално. Като поработи и загрее до към 60-70 градуса педала си става мек и само при докосване реагира спирачната система, което е нормално....

Според вас от какво може да е това, възможно ли е да е от спирачната течност? Не съм я сменял, купих колата преди една година, а преди това кога е сменяна незнам....

Редактирано от koleto100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въздух в системата...

Прегледай нивото на спирачната течност и най-вече задни спирачни маркучи ако има теч по апаратите значи маркучите са за смяна

Аз минах през същият филм и тогава ме плашеха за тандем помпа знам че тия беше сменял така че залагам на маркучите

Другият вариант е да губиш вакум от някъде пак маркуч и тн...

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само при ниски външни температури се наблюдава, все едно че спирачната течност се втъвърдява и неможе да циркулира...възможно ли е да се натрупва конденз в нея и от там да се влошават свойствата и....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега много хубаво източване на цялата система и после обезвъздушаване и наливане на нова течност само че не на ръка а на стенд. Стенда налива новата течност и същевременно прави вакуум и изсмуква останалия въздух.Така със сигурност няма да има нито вода нито въздух. Преди това преглед на всички счирачни маркучи и системата като цяло.

Редактирано от theshatter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем на а6. Смених предни накладки и спирачната течност но проблема си остана, след това смених 3-4 маркъчлета за вакуума и всичко се оправи след това, може да погледнеш някъде да нямаш износени или прегорели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...