Jump to content

Шум при движение


lmihailov

Recommended Posts

А4 Б5 е колата.Като мине 75-80 км/ч се появява едно бучене,незнам как да го опиша,нискочестотно,без вибрации.Сменил съм полуоски,лагери,накраиници на кормилни щанги,баланс на гумите,предния тампон,масло в кутията има.Прегледах форума,такъв проблем като че ли невидях.Някой ако е имал нещо подобно или знае как да се реши,моля за мнение.Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типично "поведение" на думнал лагер. Може да е на много места, скоростна кутия/диференциал, кардан/заден диф(ако е куатро), прясно сменен, но кофти лагер....... Може да е лошо смесообразуване(милиони причини, механични/електрически/електронни), странни гуми.......

Ако зависи само от скоростта, без да има зависимост от обороти, търси въртяща част по задвижването.

Бученето както казва Пурко "отвсякъде може да долети" :)

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж Мишлен са,може и си прав,колега,са се сещам,че за прегледа ги завъртях и тази,която беше задна лява ми тропаше,въпреки баланс,май ще сменям гуми. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно и бързо ги проверяваш като се вдигне на подемник колата. Гумите увисват, палиш, изреждаш до 5-та скорост и се услушваш за шум....95% съм сигурен, че няма да има....т.е. в гумите ще е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...