Jump to content

Ауди Б4 гасне, придърпва


Balzak

Recommended Posts

Здравейте. Първо ще дам малко предистория. Колата е ауди 80 б4, 2000кубика , 90к, АБТ мотор, 1992г. Колата беше много мудна, като имам предвид само някое леко баирче да тръгне да качва и изобщо не набира даже и скороста си не подържа. Занесох я на едни "майстори" и те тотално я разбутаха. Сега колата не върви, че и предърпва постоянно и гасне понякога като изключа от скорост. Това го прави и на бензин и на газ. До колкото знам са пипали само моно-инжекцията ( тя е електрическа). Мерил съм компресията на 4 цилиндъра е 10. Какво бихте ме посъветвали да правя. От няколко дена търся такава моно- инжекция но без успех. Може ли моята да се оправи или варианта за оправяне е само замяна с друга ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че моноинжекцията оказва някакво влияние при работа на мотора на газ.

Първо провери да не би мотора да смуче въздух отнякъде. Колегите споменават за някакъв тампон под моното, който се нацепвал, аз не съм запознат с този мотор. Огледай и всички вакууми.

След това караш наред: проверка на ангренажа, проверка на центровката на делкото, свещи, кабели, запалителна бобина.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От разград съм. Пипали са потенциометъра, ремъка и делкото съм ги проверил.

 

Здравей, колега! Тези коли страдат от прегаряне и прекъсването на кабелите, които минават по капака на клапаните към главата на моно-инжекцията. Това е връзката между ТПС-а, стъпковото моторче, темп. датчик и компютъра. Проблема е във втвърдени и прекъснати кабели между датчиците и компа. :)

 

пс: заради тези прекъснати кабели, по съвет на авто-сервиз си купих рециклиран ТПС. И файда никаква - стария си е бил здрав, просто кабелите са били прекъснати...

Редактирано от Павлин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...