Jump to content

Адаптация на Дросел - Къде в Пловдив


nikito_A4

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Бих искал да ви попитам къде в Пловдив има читав човек, който може да адаптира (и евентуално почисти) дроселова клапа? Става въпрос за Ауди А4, АДР.

 

Бях забравил един плафон да свети 1 седмица, което ми скапа акумулатора. След като го заредих и сложих отново, колата мени оборотите на празен ход понякога. Когато я взех преди 6 години имах подобно поведение след изтощен акумулатор, който реших с адаптация на дросела.

 

Благодаря за помощта предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че ти играят оборотите може да е от зацапване на дросела и просто да е съвпаднало с изтощения акумулатор.

Иначе, и да не го адаптираш, след като покараш 50-100 км ще се самоадаптира.

А чистенето не е кой знае каква сложнотия.

Но ако не си го правил, е по-добре да го направи някой, който знае какво и как, че там има някои маркучлета, дето с времето доста се скапват и трябва да се внимава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер колеги, благодаря за отговорите.

 

Ще изчакам да мина 100-тина километра и ако още са налице нестабилните обороти ще мина през колегата toshkov81 да удари едно рамо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензиновите коли е хубаво да се адаптира,по новите дизели само не се адаптират.По добре му направи и едно почистване ,не вярвам ако се самоадаптира след това и да се самопочисти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, преди време имах подобен проблем. Съветвам паралелно с почистване на дросел клапа да се почисти и дебитомера. За адяптация ня дросела може да не стигнат 100 км.,но до 1000 ще се получи. Съветвам след почистването на двете да я качиш на магистралата и разходка до Чирпан,като я карай на високи обороти да я продухаш добре. Дано съм полезен. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...