Jump to content

Ще сработи ли AIRBAG ?


cypress hill

Recommended Posts

Добре, разсеяхте някои мрачни мисли в главата ми(въпреки, че досега попадам само на коли, в които го няма)...така или иначе, слагането на колана ми е станало рефлекс като дишането. Но въпреки това ще го активирам, като ми дойде музата...от имане глава не боли. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам звукова и визуална сигнализация и за 2-те предни седалки. Четох че някой искаше да активира пасажерската ама по-добре да не го прави понеже е малко малумно измислено и като сложа примерно 1 сак с 3-4 кг обща маса или нещо по-текжо започва да пищи понякога. Трябваше да е поне от 10-20кг нагоре според мене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като сложиш кошче с 4кг бебе викаш да не ти напомни, че не си го вързал с колан?  :gruebel:

 

На много коли е така, последно ми пищя на Це-класа 2015 защото си бях оставил чантата (~5kg) на задната седалка ;)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кошче с бебе не се държи на предната седалка. Доколкото знам мястото му е само отзад в колата. Просто имах в предвид ако някой няма нужда наистина от припомняне за пасажерската за да не забрави нещо важно както казваш, ако реши да вози примерно кошче с бебе наистина, то по-добре да не го активира понеже според мене като си вози багаж повече ще му пречи и дразни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив - как ще оставиш малко бебе на задната седалка да се давичка!? Нали трябва да е пред очите ти и на ръка разстояние! 

За това се деактивира и еърбега на пасажерската седалка - ако возиш бебе!

airbag-warning-label.jpg

 

Иначе за другото си прав, макар че да возиш багаж на седалка също не е най-умното - има багажник за тази цел или поне на земята пред някоя седалка... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив - как ще оставиш малко бебе на задната седалка да се давичка!? Нали трябва да е пред очите ти и на ръка разстояние! 

Това го кажи на родните ни охранителни полицаи. Не стига, че не им е работа да се занимават с движението по пътищата (за това си има КАТ), а не дай си боже да те сбарат със столче на предната седалка. Малииииии, започват едни драми, едно чудо.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам опит, но си мисля, че има значение какво столче, как е захванато и обезопасено и т.н., но не споря... а и не е тук мястото на такава дискусия :) Просто посочих защо не всичко е непременно толкова просто, колкото изглежда - все пак тези коли не са произвеждани само за мен, теб и него и България, а имат мааалко по-широко приложение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е де щом е измислено и направено така значи има причина. :D На мене просто там ми е най-удобно да си метна сака за фитнес примерно (обикновенно все бързам и там е най-лесно за това не го слагам в багажника, а заради това пищене започнах да го мятам на задната седалка). Макар че има значение къде точно натиска понеже някой път пищи, друг път не не мога да разбера къде точно е датчика. 
Спирам със спама :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...