Jump to content

DRL от дясно не работи


vvvasilev

Recommended Posts

Здравейте,

купих Q5 на колегата, за която писах по-рано. Преди да ми я даде я закарал да сменят всички консумативи, и след като я взел му изписало че не работи дясната DRL. Взех я така като ми намали още 2000 Евро от цената. Сега искам да го оправя това. Чудя се възможно ли е по време на смяната на въздушен филтър или другите консумативи просто да не са му закачили буксата? Или пък - ако са наистина изгорели всички ЛЕД крушки - могат ли да се сменят само те? Като звъннах в един дилър в моя град - казаха че ще сменят целия фар. А на мен ми се струва безумие заради крушки да се сменя целие фар. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил? Прикачвам снимка на фара.

post-93861-0-73362200-1426440970_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ледовете принципно не гърмят. Прекъсната жица или писта на платката според мен. А смяната им е цяло ново производство принципно. Леда върви комплект с мини платка и радиаторче зад него и лупа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, споделете спешно - как се сваля фара на Q5? Отвиь трите болта които са с еврейска звезда, откачих куплунга, фара тръгва напред, но след около 3-4 см спира, не излиза целия. Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да съм полезен и на други ако получат този проблем - решението е супер просто. Като отворих контролера от всички активни елементи - има само един кондензатор. Ако е гръмнал резистор то ще си личи. Прикачвам снимка на въпросната гадина. Сменяте го (5 евро струва) и всичко заспива :) А в сервиза искаха 1000 Евро за нов фар. Луда работа

post-93861-0-00093800-1426886341_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audibgfan.... с това мислене цял живот беден ще бъдеш. И не само финансово!

Колега радвам се, че е излезнало нещо лесно. Както казах по-горе ледовете не горят. А какво имаш предвид под баласт? При ДРЛ разглобен от мен имаше платка за изправяне на тока, кондензатори, съпротивления.. и т.н. Но преобразувател на волтаж ( баласт/ палачка ) не съм виждал? Тези дни ще снимам и диодите как изглеждат, които са във фаровете и мигачите.

И като цяло приветствам всеки , който сам си оправя автомобила/ жената/ апартамента/ живота. Това е начина за борба с монопола на корпорациите превръщащи хората в модерни роби за скъпи, но елементарни неща. По повод нелепия коментар по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

прикачени са снимки от упътването за демонтиране на въпросният контролер (това е за ЛЕД, другият от външната страна е за ксеноните). Когато се отвори кутията, това е платката. Стрелката сочи мястото на въпросният кондензатор който беше изгорял при мен. Сега всичко си работи както трябва. Поздрави

post-93861-0-96034000-1427046275_thumb.p

post-93861-0-52610000-1427046280_thumb.p

post-93861-0-48414400-1427046285_thumb.p

post-93861-0-17476400-1427046290_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 5 months later...

Здравейте!

Моят фар е точно като този на снимката. Като запаля колата DRL започва да мига. След 10-20 секунди се оправя, но на таблото ми пищи, че го няма/изгорял, а всъщост си свети. Имате ли някаква идея на какво може да се дължи това?

 

On 15.03.2015 г. at 6:36 PM, vvvasilev said:

Здравейте,

купих Q5 на колегата, за която писах по-рано. Преди да ми я даде я закарал да сменят всички консумативи, и след като я взел му изписало че не работи дясната DRL. Взех я така като ми намали още 2000 Евро от цената. Сега искам да го оправя това. Чудя се възможно ли е по време на смяната на въздушен филтър или другите консумативи просто да не са му закачили буксата? Или пък - ако са наистина изгорели всички ЛЕД крушки - могат ли да се сменят само те? Като звъннах в един дилър в моя град - казаха че ще сменят целия фар. А на мен ми се струва безумие заради крушки да се сменя целие фар. Някой имал ли е подобен проблем и как го е решил? Прикачвам снимка на фара.

20150315_175740.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам си забелязал в ляво изгарящата двойка диоди. Първоначалното мигане е чекването от контролера на светодиодите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...