Jump to content

Джанти 18 с гуми 235 /45 за А6 2.5TDI възможно ли е???


radu81

Recommended Posts

Здравейте Колеги!

Искам да питам някои слагал ли е А6 С5 Aвант със заводско спортно окачване 1BE Джанти 18 с гуми 235 /45?

Влизат ли?

И има ли вариянт да опират,че съм си харесал едни 18-ки,ако не стават да си търся някъкви 17-ки!

Благодаря за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И да влезат ,което е силно съмнително това би било огромна грешка....Въобще не е подходящ тоя размер за твоята кола ...  а за тва че няма да има сила да тръгне сам ще разбереш както и разхода 2-3 литра не ти мърдат .....но най-вероятно ще опират при навъртян волан :hilezh:

 

     
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега..тя за 185 коня все ще има сила да ги търкаля.Основния акцент исках да пада върху визията относно разхода не ме притеснява,а и понеже са свалени от друга с5,но с нормално окачване 1BA исках да ги сложа на моята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 235/45/17 не опират, ама за разхода да ти кажа той си един и същ-трагичен,за вървежа не съм видял проблем,пък и аз така си я закупих и не съм я карал с други джанти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен също си е издевателство над колата да й слагаш такъв размер, като за ес-ка на 340 коня... За един келешлък не си струва твърдата возия по нашите пътища и ускореното разхлопване на предницата, особено с тая тежка предница. Мотора ще ги понесе при нормално каране, но ще го направи още по-муден, особено ръчка на градско при потегляне.

 

Според този сайт:

http://www.automobile-catalog.com/tire/2002/245855/audi_a6_2_5_tdi_180_quattro.html

не е съвместим размера, а според калкулаторите за гуми си над 57мм от номиналния диаметър, което си е много.

 

За големия разход - явно карате колите на къси разстояния, а този мотор загрява бавно и докато е студен гори много. Аз карам по 20км до работа и виждате разхода ми в подписа (куатро, ръчка).

 

А оптимиста ако слушате, идете някъде и се запалете с колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ogip точно.... и аз го реших-ще са 17 цола,а относно разхода аз от мойта съм доволен за чуствителните има Поло 1.0 12v...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А оптимиста ако слушате, идете някъде и се запалете с колата...

 

Разбирам те ,че си раздразнен нормално и аз като бях собственик на тва нещо ми бяха калпави нервите ще ти мине като я засилиш :hilezh:

Ама някак ми е странно да даваш най-компетентните мнения при положение, че съм имал такъв" автомобил" 2006 а ти са откриваш топлата

вода :huh:  Хайде поне да съм гледал през прозореца ,може ли :lupe:  и освен тва съм нашивал 16 и 17 за проби и карал доста...

Този автомобил с 18 ка ще се разпадне в градски условия човека няма да може да му смогне на окачване... Може би не си виждал дино графика на 2.5 но по усет има 5 коня в ниските\ умрели преко сили\ ако си мислиш че е нормално за дизел помисли пак.. Потеглянето ще е трагично комфорта ще изчезне съвсем а разхода ще е огромен... После 1.2 корса ще прави кръгчета около автомобила ако ме разбираш правилно и не преувеличавам :hilezh:

 

btw престани с теорията ти за ниския разход на 2.5 тоя мотор не  е икономичен и не може да бъде особено с 4х4 а автомата вече пък е като воденичен камък за него

Поздрави   ...не си пали колата :zustimm: \заведи я на майстор да и оправят корекциите на фиса че сам си вярваш :blush: \

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой е раздразнен и души в целия форум за заветната цифричка "2.5тди", за да се включи мощно, с големия опит от 2006-та и целия му сервиз, на който сигурно има огромна табела БМВ онли и на входа да припадат на килимчета в култ всички на задно. Колата съм я засилил, не се притеснявай, при това е направено както трябва, а не копиран от руски сайт тунек. За разхода - имам едва ли не сервизна книжка в подписа, с всичко отразено, колата винаги се пълни догоре с нафта и няма пропуснато вкарано зареждане по касови бележки, фиса въобще не го отразявам и ако си мислиш, че спим с калкулатора да правя конспирации във въвеждането... Не искам да подвеждам никой - казах, че колата се кара предимно на дълго и има време да загрее, което е много важно.

Чес'но ти казвам, не знам за какво е тая агресия и тоя жмел, къде го пръскаш с настървение! 100 пъти бих предпочел наистина запазен душегуб (рядко срещано), пред изпрегнал тръц, или другия последно здрав - 1.9, къде шимпанзета са играли пого в интериора,  или бензинов шестак с мирис на аладинова лампа. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито се напрягам нито нищо   просто ,когато има неща за които съм наясно си пиша мнението...Конкретно имам против  големи джанти  с нисък профил гума  на всяка кола.. В случая с особеното многораменно окачване на с5 мисля и дупките като магурата по улиците както и размер със сантиметри по-голям от предвидения не е съвместимо с въпросния автомобил и двигател.. Нещо невярно ок

Другото е ,че не Не смятам за коректно да се твърдят неща свързани с този откровенно несполучлив агрегат да се екстраполират в пространството в манипулативна посока.....

И  какво намесваш коли от друга марка отдавна спрях тия мераци\ повече будали по -добре замен\  ..ясно е има премислени коли и такива стремящи се за напредък чрез техниката  :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изказах мнение за джантите в същата насока, просто не виждам защо е нужно във всяка тема за душегуб да посипваш с баката... Просто казваш, ако можеш да бъдеш полезен, с твоя  опит... Който си знае, си знае какво притежава и дали иска да го има и дали му харесва, който не - да е чел, мат'рял бол, коли на пазара и сервизи също. Тук е форум за питане и отговаряне, а не вестник "лична драма". Аз си знаех какво купувам и какво да очаквам и си намерих каквото искам. Има и други такива заблудени като мен, но не по цената на умрял премиум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива големи джанти и гуми наистина не са за душегуба, разхода и вървежа ще отидат още повече на кино... А като казахме разход - моя под 12.5 -13 не пада градско в София (карам по 13км в посока, мотора си загрява хубаво, не го ръчкам често).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...