Jump to content

Въпроси за а4 и а6 преди покупка :)


Recommended Posts

Здравейте приятели. От скоро имам книжка и имам няколко въпроса относно а4 8Е и а6 C5 седан за които ще съм ви много благодарен ако ми отговорите и вече след това мога да си търся колата си :). Мисля да си купя дизелов вариант, като за начало бихте ли ми казали кои двигатели на тези модели са с верига ? И като гледам интериора нещо а4 8Е седан ми се вижда някак си по-красив ? може би защото а6 е почнал производството на а6 С5 в 1997г а а4 в 2000, и следователно да ли подръжката му е по-скъпа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При А4/8Е/ и то фейслифта от 2004 година,демек В7,с верига са мотори-2.7TDI,3.0TDI,мисля,че и 3.2FSI.

Спортните версии S4 и RS4 също са с верига.

При А6/С5/ двигателите са с ангренажен ремък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговора, от вашия отговор разбрах че ако си купя ауди то задължително ще е с ремък че тия мотори дето сте казали са малко големички :). Значи сега съм между тези 3 двигателя, http://caralyze.bg/compare/audi-a4-%288e%29_sedan-2000-26453-1921-audi-a4-%288e%29_sedan-2000-26452-1921-audi-a6-c5_sedan-1997-26674-1943. Какво може да кажете общо за тях, знам че хвалят 1.9 мотора на дизела на а4,6, но кое от тия 3 екземпляра би бил по-"здравият" избор ? Хе на последно каква е разликата в подръжката им?, то е ясно че по-високият клас да иска повече храна но като им гледам интериора а4 ми се вижда доста по-красив, и как то знаем красотата си има цена нали :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-запазеният при оглед и покупка е "по-здравият" избор.А4 1,9тди има доста,повече са предлаганите комбита,а куатро версия се намира по-трудно с 1,9 мотор.А6 точно с този двигател се намира доста по-трудно.Късмет :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Trollmachine

А4/8Е-В6В7/ и А6/С5/ са различен клас коли.

1.9TDI 131 коня/96 kw./ се монтира при А4/В6/ и А6/С5/ фейслифт,вече ти решаваш кое купе да бъде.

Най-добре търси AVF мотор с 6 скорости ръчни. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AVF е със 6 степенна ръчна кутия,АWX е със 5 степенна ръчна кутия.

Има и разлика във въртящият момент.

Колегата е споменал другото-търсиш лепенка с данни на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...