Jump to content

S8 странен проблем със скоростна кутия


marian990

Recommended Posts

Здравейте, колеги. От скоро се появи странно явление в скоростната кутия на моята кола. S8 4.2 40 V 2000г. автомат. При запалване на мотора, след около 20-30 секунди се чува едно цъкане като реле под скоростния лост и се усеща и на самият лост цъкането. Проблемът е, че го прави по време на движение и се получава временно изключване и включване на скорост. А в движение усещането е ужасно, защото е свързано с голям удар в скоростната кутия. Предполагам, че е ел. проблем, но не знам къде да погледна. Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо и сподели, ще бъда благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери и почисти селектора на лоста - дано проблема да е от него. Прочети си и грешките от скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти селектора с контактен спрей доколкото може и огледай куплунга му. Това, което чуваш да щрака предполагам е заключващия соленоид на положение "Р" на селектора при натискане на спирачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Ще го прегледам към края на седмицата и ще пиша. А от датчик за налягане на маслото в кутията може ли да бъде?

Това цъкне го прави по време на движение еднократно и така до следващото палене евентуално,защото не го прави всеки път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Има газ AEB и е по OBD. А този селектор от дясната страна на скоростния лост ли е или на друго място. Защото аз виждам бяла правоъгълна кутийка в която влиза букса и тя е от дясно. С нея взаимодейства лоста когато е на ръчен режим.

Редактирано от marian990
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно колега  AudiV6, и аз знам от личен опит, че това ритане е защото газовия комп става мастър на комуникацията по OBD (поне така си мисля). При мен спря да рита след като го разкачих. Иначе си следиш от време на време през ваг кома slow fuel trim да не надвишава +/-10 % и всичко е наред.

Редактирано от podigoto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачих OBD-то и ще покарам за да видя и ще пиша. За сега благодарности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации и хиляди благодарности на AudiA6 и podigoto, както и VBI за отзивчивостта. :flehan: Всичко вече е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От ОБД-то е, колегата podigoto го е казал правилно. Зависи с кой мотроник си 7.1 или 7.1.1 или иначе казано ФЛ или ФЛ2. При първия е напълно излишно ОБД контрола на газовите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...