Jump to content

проблем с ваг ком


vr6powered

Recommended Posts

колеги имам проблем с ваг ком ,онзи ден за опоследно и правих диагностика да видя дали има някви грешки след ремонт на абс модул,днес ми светна пак удивителната и абс-а закачам я на ваг ком но не ми намира контролера, изписвеа ми но респонс фром кконтролер,от какво може да е..дайте съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лош контакт на К-шината от ABS-а или направо имаш проблем с целия ABS .  


Разкачваш буксата на контролера, пръскаш с контактен спрей и нов опит. Ако пак не се закачиш през VCDS, търсиш ABS втора ръка

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

колега това ми го прави на всички връзки от селекта,дори от ауто скан не ми намира контролни модули,кабела ми е здрав ккл 409.1 е и до сега не ми е правил проблеми

Редактирано от vr6powered
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не намира абсолютно нищо на прима виста ми идват следните неща:
1. Кабела НЕ е здрав, особено ако е китайски
2. Проблем с драйверите, наскоро имах такъв
3. Нещо блокира връзката (антивирусна например) или дадена програма прави конфликт с VAG COM

Провери дали лаптопа изобщо разпознава кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на кой виртуален COM се закача и намали с малко битреита. И също така направи една снимка на съобщението, като дадеш тест:

 

VagComUSBPort.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колеги,погледнах в мениджъра на приложенията и видях че въобще изобщо не намира кабела,от къде мога да си дръпна драйвери за вин 7-ца кабела пак казвам е ккл 409.1

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

w7kkl07.jpg


Трябва USB Serial Port да ти е от COM1 до COM4. Ако е както на картинката - COM8, или нещо различно от 1, 2, 3 или 4, оправи го.


Ако имаш загуба на пакети, бутни малко на долу Bits per seconds, примерно на 4800

 

w7kkl08.jpg

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със закачен за лаптопа кабел ли го правиш? Аз лично при това положение бих си махнал всички драйвери и бих ги преинсталирал от диска, който имам. Не знам обаче дали ще помогне, просто стрелям в тъмното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със закачен за лаптопа кабел ли го правиш? Аз лично при това положение бих си махнал всички драйвери и бих ги преинсталирал от диска, който имам. Не знам обаче дали ще помогне, просто стрелям в тъмното.

точно така колега,проблема е че нямам диска с драйвери...обаче интересното е че проблема стана след ъпдейт на на фаилове от вин-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое тук те тревожи? Това не е грешка, а предупреждение, че може да има съвместимост. Втората част обяснява как да си настроиш порта (най-добре 2, 3 или 4). Както знаеш, настройката на порта от Device Manager и от програмата, трябва да е една и съща! Ако в Device Manager настроиш да се използва порт 3, значи и на програмата трябва да бъде настроен на порт 3. След като инсталираш драйверите, включи кабела и настрой порта му, има го в обясненията как става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, колега, защо не опиташ на менюто View да избереш "покажи скритите устройства". Това е предпоследната опция в падащото меню. На мен така ми се криеше в началото кабела. Ако и това не помогне се изчерпвам откъм идеи. Ето затова колкото ги харесвам, толкова и ги мразя ъпдейтите на Win.

Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не е трябвало да ъпдейтваш програмата .При мен стана така .Изтрих всичко и преинсталирах наново от диска .Сега при всяко пускане на компа ме пита дали искам ъпдейт ,давам НЕ и програмата си работи .VCDS 12.12. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Ако си с нелегален китайски кабел и софтуер, никога не ъпдейтвай. По-новите версии на софтуера проверяват за нелегален кабел и просто спират да работят. И не ги упреквам за това!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...