Jump to content

Шум при пълен завой и ниска скорост


Everio

Recommended Posts

Здравейте,

Притежавам audi a3 2005 1.9tdi (105 hp). 

Понякога, когато потеглям и волана е силно навъртян на ляво или дясно се чува някакъв шум наподобяващ триене/виене. Шумът не е много силен и се чува само когато колата се движи на ниска скорост < 20 км/ч предимно при маневриране. При висока скорост не се чува нищо. 
Интересното,е че когато колата се покара минат се поне 100км градско го няма под никаква форма.Аз имам градска кола а тази се кара предимно извън страната и се навъртат за 2/3 дена около 2000км и проблема е че е много осезаемо когато позагре e така да се каже.А е с ел рейка не е да трябва масло...Мисля да не е лагер даже при маневра се чувства в педалите. 


Бих искал да попитам, някой друг имал ли е подобен проблем и наистина ли е само козметичен дефект т.е. има ли за какво да се притеснявам?

Също някой може ли да обясни как плътното завиване при ниска скорост може да влияе или предизвика шум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=165407&page=8

Автоматик или ръчна?На колко км е колата?

Сменял ли си маслото на скоростната кутия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е ръчка случва се предимно при ляв завой и то доста навит волан!При остри завой до 30км се чува и при паркиране.Но незнам защо само като се минат повечко км....колата е на 140.000 предполагам ,че е на 200000 реални :)

Масло на скорости не съм нали е ръчка (не че е оправдание) ама на а4 б5 беше на реални 400к никога не го бях сменял!

Редактирано от Everio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че като загрее почва да се чува при маневриране този шум.Малко ми учудващо но...По горе линка го гледах но не разбрах вискозитета . Това става ли? http://maslata.bg/shop/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%8F/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-castrol-sintrans-transaxel-75w90/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде честито. :)

Бягай сега най-добре при най-близкия официален представител на марката да ти разясни TPI 2022393/3 или си го изрови отнякъде и виж с какво да смениш маслото на скоростната, за да не го правиш два пъти! Недей да гадаеш "това става ли" и "онова става ли" - хората са дефинирали какво трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е маслото

Ако си преведеш написаното в предния ми пост от линка ще разбереш че точно за това става въпрос.

Аз имах същия проблем и след смяната на маслото се оправи.Дават го да събере 2,3л,аз взех 2.Литъра е 74лв клиентска цена.

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати цената само с това ли става на Кастрол 75w-90 спецификация  VW G052 911 би следвало да стане!? И ако налея 2л и иска още 300г е нема такова уиски :) голяма е разликата и за 40лв си мисля дали да не рискувам дайте съвет!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,че си струва да правиш компромис за 40 лв разлика.Аз го взех с 20% отстъпка,излезе ми под 120лв.Ако не ти достигне и не ти се купува още един литър ползвай 100-200 грама от старото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях пред дилемата за оригинално или Castrol,още повече че второто ми идва с 40%надолу,но предпочетох оригиналното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Но Ауди са направили преценката, подбрали са продукт с необходимите качества и са готови да поемат отговорността и на практика (за колите в гаранция, на които се прилага този "фикс"). И особено когато става дума за еднократна инвестиция според мен е по-лесно в дългосрочен план да дадеш 50 лева (образно) повече и да забравиш, че въобще някога нещо е имало, от колкото да спестиш 50 лева и след Х време да си припомниш, че май не е било много умна тая икономия, щото сега ще го правиш отново и то с препоръчаното и ще седне вече многократно повече, а можеш да се сърдиш единствено на себе си, щото си играл "хитрата сврака".

Но разбира се всеки сам си преценява и си поема риска. Аз също бих взел оригиналното в конкретния случай. Разбира се и аз не купувам "оригинално" моторно масло от Ауди, но едно е нещо, което сменяш веднъж, а друго нещо, което върви постоянно като консуматив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прави сте всеки си прави сметката аз смятам да опитам от Castrola,защото:

Castrol 2л: 36.40лв

Оригиналното 2л: 148лв (аз няма как да го взема с отстъпка) 

Разлика: 111лв

Да карам колата още 40/50хил км е все ще издържи!

Да съм я купил на 50 000км задължително от оригиналния вариант.

Много благодаря за съветите помогнахте и даже разрешихте проблема!

:respekt:  :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ти харесва цената от представителството, купи го от е-вау Германия.

40 лева литъра.

http://m.ebay.de/itm/171659924871?nav=SEARCH

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и така да е караш няма проблем,освен ако не те дразни това виене.

Имам приятел който работи в Мотобул(вносител на кастрол)и ми каза,че за моята кола не излиза спецификация по кастрол.

Иначе за двигателя ползвам само такова.

А ти къде го видя 2л 36 лв?

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пак ще е по добре от сегашното!За серия VW G052 911 Ето тук: http://maslata.bg/shop/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%8F/%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-castrol-sintrans-transaxel-75w90/

Аз от тях си пазарувам и за 3ми автомобила мн съм доволен :)

Редактирано от Everio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развитието по темата е:Развихме пробката изтече около 800гр.Почнахме да пълним и събра по малко от 150гр и прелива много страно!После решихме да развием единия шплент изтече литър това хубаво после напълнихме литър.Запалихме колата и решихме да източим пак от пробката и докато колата е работила е прехвърлила малка част там!?Пак допълнихме покарах 2/3км и събра още 150/200гр.Решихме да карам два дена и пак да пробваме да допълним.Ама съм назад с поне 500мл не е  добре как така не отива от диференциала в ск.кутия нали са едно загатка.Вчера карах повечко и нямаше шума при маневри!?

bwy1429252014m.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите,колеги имах същия проблем с този шум при рязко навит волан.Днес отидох и смених маслото на скоростната кутия в Порше Интер Ауто.След това покарах около 50-60 км за сега шума го няма. Това е. Маслото е G 052171A2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...