Jump to content

Теч на масло от датчик


howkinss

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам един проблем тече ми масло от този датчик, но не зная какъв е и на магазина за авточасти не ми показват същия елемент от картинката.

 

Автомобила е Audi a4 b7 2.0 TFSI 200k

 

Някой знае ли какво е това и къде да го намеря в София?

 

post-95447-0-49835200-1430395867_thumb.j

 

post-95447-0-55204100-1430395868_thumb.j

Редактирано от howkinss
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам точно как се казва на бълграски, май е "соленоид вариатор". На аглийски се казва "Cam Adjustment Solenoid". Виж тук:

 

https://www.google.bg/search?q=Cam+Adjustment+Solenoid+audi+a4&biw=1920&bih=969&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=VEVCVdnHHc7iaLu5gaAN&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=Cam+Adjustment+Solenoid+audi+a4+tfsi

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това е проблема е че не мога да го намеря в нито един български сайт за авточасти.

Надявам се да го има на някои магазин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги в Амазон: http://www.amazon.com/Dorman-Solutions-917-271-Variable-Solenoid/dp/B00IWSJ9UO/ref=sr_1_5?s=automotive&ie=UTF8&qid=1430454029&vehicle=2006-73-986------------1-0&sr=1-5&ymm=2006%3Aaudi%3Aa4&keywords=solenoid

 

Аз лично никога не купувам критични части от български сайтове или магазини, с изкючение на Порше Запад в София, но там пък са с 100% надценка.

 

Сигурен ли си че тече от него а не от уплатнението му? Ако е от него сменяй го на всяка цена, защото ако не работи правилно ще ти износи веригите и тогава е голяма беля.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих я тази част, но мниго трудно и то не в българия.

Оказа се че пуска масло през самата букса като я настъпя малко повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пусни линка ако е по-евтин от Амазон че и аз ще сменям моя. При мене не тече масло, но се чува едно тракане и ме съмнява че соленоида е заминал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , трябва да си сигурен кой е индекса на датчика за твоя VIN по шаси.Номера му е 06E 109 257 A,B,C....за различните двигатели.Може с VAG COM да разберете дали работи правилно, има output test за клапан N205.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
На 2.05.2015 г. at 7:34, CVT написа:

Колега, пусни линка ако е по-евтин от Амазон че и аз ще сменям моя. При мене не тече масло, но се чува едно тракане и ме съмнява че соленоида е заминал.

Какво тракане се чува и кога?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм по писал преди повече от 4 години. Оказа се че е от веригата. Дискутирано в тази тема:

 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не и нямам намерение да го правя. Карам тази кола вече повече от 13 години, а тракането се появи преди около 8 години. Вече идва време за нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...