Jump to content

Премахване на катализатор на AJL


r.s.m.f.

Recommended Posts

Здравейте, от около седмица карам C5 с мотор AJL 2001г. и гледам катализатора му стои. На предишната кола с AEB мотор ми се наложи принудително да го махна, понеже се счупи в движение и запуши генерацията. Според вас трябва ли да го махна профилактично ?

Ако може и координати на майстор в Пловдив който да го махне и да сложи кадърен даунпайп.

Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен ако нямаш проблем със спад на мощността и грешки от втората ламбда по-добре ще е да не го пипаш. А ако решиш да го махаш, мисля че е по-добре да ти отворят кутията на катализатора, да го махнат и отново да ти затворят кутията. Друг е варианта ако гониш някакъв тунинг с промяна на генетарция и т.н.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не успях да видя втора ламбда сонда. Не гоня тунинг, колата си върви много добре и разхода е доволен 12/100 газ при скорост 140 с климатроник до София и обратно. По-скоро ме притеснява да не стане по път инфекция както с предишната.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси kasapina до Хаджията Груев. Аз ходих там за моя катализатор, но бях с две сонди и трябвале софтуерна намеса с която Жоро се справи успешно. Иначе ако катализатора е близо до турбината за мен е задължително махането му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Направо си е наврян в турбината, имам час при него за вторник за abs модула, явно ще подхванем и тази тема.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свети лампата, понякога сама си загасва, като набия по рязко спирачки излиза голямата удивителна и сработва за кратко абс-то.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Току що я оставих да и махат катализатора, че и меката връзка беше тръгнала да се разбрида, довечера или утре ще пиша за впечатленията от интервенцията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Катализатора ми го махна Нено от село Труд. Не мисля, че колата стана по - шумна, определено мисля, че мотора стана малко по "нервен".Ето какво ми сложи на мястото на катализатора:2nbge8w.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го и моя изрязък   :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

xbh85j.jpg

 

При мен имаше леко подобрение във високите, сякаш двигателя дишаше по-добре. Същото поведение се наблюдаваше и след продължително магистрално каране във високите.

Колко пари ти стъпи всичко? Как реши проблема с втората сонда, предполагам софтуерно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам втора сонда колега, смених и меката връзка, понеже бе тръгнала, общо 140 лева, не знам по отделно кое - колко. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...