Jump to content

Skoda Felicia 1.9 дизел не иска да пали


ikoseomer

Recommended Posts

Здравейте Колеги!

Шкодата ми има един проблем. Прави го само на загрял двигател и топло време. Имам го този проблем още отдавна. Не използвам колата много, а сега времето като се затопли, започна да прави този проблем много често.

Шкода фелиция 1996г. 1.9 дизел, проблема е следния:

Давам контакт, лампата за свещите не светва. Колата върти но не иска да пали. Давам малко от плюса на акумулатора към свещите, пробвам отново, лампата за свещите светва и на 1/4 пали. Моля малко за помощ! На какво да обърна внимание?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи се с VCDS на топъл мотор и виж температурните датчици, какви стойности показват. Възможно е някой да дава сериозни отклонения и да "лъже" компютъра, коя горивна карта да ползва при старт.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато при подаване на контакт не светва лампата за подгрева и същата не е изгоряла, това е индикация за проблем с реле 109. Само дето това реле май в разните модели на ваг групата има различни номера. По спомени то подава 12 волта към един клапан в роторната помпа и ако това не стане, не отива нафта към дюзите.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изключи температурния датчик и пробваи

как мислиш че това ще помогне? и какво общо има температурния датчик с несветването на лампата за подгрева при контакт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя за 219.

Къде е ваг изхода на този модел? Не можах да го намеря. Тези температурни датчици в коя група са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според AutoData, кодът на мотора ти е AEF.

Намерих някаква wiring диаграма за мотора. 

 

1010603.jpg

 

Не знам номера на релето (номер 9 на wiring диаграмата), което колегата каза да провериш, но забелязвам че се захранван през бушон F3 50 Ampers. Първо провери него.

В AutoDatа има много оскъдна информация за тази кола. Да местоположение на диагностичната букса, са дали тази картинка и нито ред текст:

 

OBD.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, попаднах на интересна тема, за твоя проблем. Струва си да я прегледаш, завършва доста интересно.

Ще я кача в скрийншоти, че така ми е по-лесно.

 

Screen_Shot855.png

Screen_Shot857.png

Screen_Shot858.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Благодаря ти за помощта! Накрая не разбрах, за какъв кодиран имобилайзер става дума? Какво трябва да се почиства?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам реле 104. Има еднаква схема както на 109 отгоре. Мисля, че върши еднаква работа както 109. Опитах без него, лампата на свещите започна да мига. Ще пробвам с нов или с друг и ще видим резултата. Не можах да намеря тази букса на имобилайзера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво означава "опитал си без него"? Нали се сещаш, че ако проблема е в реле което не пуска ток на моменти някъде си, като пробваш с махането на релето няма да постигнеш положителен резултат...

Мигането предполагам се е случило заради записана грешка от липсващото реле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...