Jump to content

Грешно показание на изминатите километри


yogle

Recommended Posts

Днес ми се наложи да пътувам от Шумен до Добрич. При тръгване на бензиностанцията нулирах километраж. Отиване и връщане до същото място, километража ми показа 208 километра което е нереално, по магистралата през Аксаково до бензиностанцията на Ромпетрол на входа на Добрич. По google maps са изминати 123 километра. От къде може да идва тая грешка , някакви идеи?

Редактирано от yogle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв размер гуми я караш? Засечи с GPS каква е разликата между скоростта по GPS и на километража. Ако дава сериозно отклонение, работата е ясна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е при определени скорости да има нищожно отклонение от рода на няколко км/ч. С повишаване на скоростта това отклонение нараства като цифра. Например, ако се движиш със 100 км/ч, а реално скоростта е 95 км/ч, след едночасово шофиране ще си изминал 95 км, вместо 100. Идеята ми беше, че размерът на гумите не е правилен. Само че тази ми идея се срина, след като ти си с точният размер гуми.
Мой приятел беше сложил по-малък размер гуми от описаният за автомобила и скоростта/изминатото разстояние се разминаваха с 20 км. от реалните.
P.S. Това са ми познанията от по-стари автомобили с които съм работил, не съм сигурен дали важат за тези с електронни табла, вместо с жила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важи с пълна сила. При мен (A3 8PA), при скорост, закована с темпомат точно на 120 км/ч, на GPS си седи закована на 114 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо гнило. Да не си се объркал нещо. Я за по-сигурно, понапълни си резервоара и газ по магистралата към Шумен. На всеки километър, има табелка с километъра на магастралата. На мантинелата се намира, зелена е. Газ по ная и обратно. А ако искаш да си 100% убеден, отиди до Бургас и от там си нулирай дневния километраж. Газ до София (ако го направиш, ми се обади да пиеме по бира :bia: ) и си виж тогава дневния километраж. Зарежи го гуугъл. Аз така (От София до Бургас, като на нулевия километър си нулирах и дневния километраж) установих, че другата ми кола за ~360 км разстояние, даде 8 километра от горе!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следи си табелите с километъра на магистралата и дневния. Ако имаш толкова голямо отклонение, още на средата ще си забелязал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един "контролен" въпрос: Сменял ли си таблото и имал ли си проблеми с отчитане на гориво и температура?
 

 

 

 

Следи си табелите с километъра на магистралата и дневния. Ако имаш толкова голямо отклонение, още на средата ще си забелязал.

 

Това е още по-точен метод и от GPS-а. Ако имаш възможност го направи по този начин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започва да намирисва на проблем, породен от българският гений, връщащ милионници на по 100-200к километра.

Към колегата bsdnikolov - просто нахвърлям идеи, но би трябвало да е възможна калибрацията. По време на тест на уредите всяка стрелка прави движение от край до край, след което застава по средата на съответният прибор. Тук вече може да се види какво отклонение има. В повечето случаи колегите са давали като възможност стрелката да се "намести" в правилна позиция, съобразена с отклонението. Друго, което ми хрумва е проблем в ABS, мисля че именно чрез него се измерва каква е скоростта на автомобила. В случая обаче е логично да свети индикацията, което колегата не е споменал. Варианти много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук аналоговите уреди са само за представяне на визуализация за шофьора. Физическото местене на стелката не значи нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спийд сензора трябва да е на скоростите. Но, не съм 100 % сигурен. После ще проверя на спокоюствие.

Това ме заинтригува и смятам да го разнищиме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ме заинтригува и смятам да го разнищиме.

Именно затова давам предложения, темата ми е много интересна и искам да помогнем на колегата. По-късно ще покажа лог от друга А3-ка, на която се вижда че е на ABS-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Току що се прибирам от Балчик. По GPS изминатите километри са 138.6 , а дневния километраж показва 119,6. Друго което мога да кажа , че скоростната кутия си личи да е отваряна или сменяна. А ABS не ми дава никаква грешка с VAG-COM-a, нито свети лампата на километража.

Редактирано от yogle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом скоростната кутия си личи да е отваряна/сменяна, значи натам насочваме внимание. Ако това се знаеше по-рано, щеше да е по-добре. И двамата сме прави с колегата. Доколкото съм запознат с VAG автомобилите, съм срещал три сензора за скорост - engine speed sensor, ABS speed sensor и vehicle speed sensor. От engine сензора чете оборотомера, от ABS сензора е ясно, а от vehicle чете скоростомера. Явно грешката е моя, недогледал съм сериозно, за което се извинявам. Тоест в случая би следвало да търсим проблема във VSS сензора, който е на скоростната кутия или кабелите му.

Едит: Въпросът е, че при случая с проблемният сензор, ESP или ABS индикацията светва, което при теб не е на лице.
 

 

 

01683 - Wheel Speed Signals / Vehicle Speed Possible Symptoms
  • ABS light On
  • ESP/ASR Light On
Possible Causes
  • WSS (Wheel Speed Sensor) readings from ABS module and VSS (Vehicle Speed Sensor) readings are not plausible
  • Wiring and/or Connector(s) from/to WSS faulty
  • WSS (Wheel Speed Sensor) Faulty
  • Wiring and/or Connector(s) from/to VSS (Vehicle Speed Sensor)
  • VSS (Vehicle Speed Sensor)
Редактирано от s7r3l0k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента прехвърлям във формат, удобен за четене от всички:

Fault Finding Programme: Checking speed signal.

 

P.S.

До сега, на гости ми бяха приятелско семейство, та малко късно започвам да го обработвам.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май е повече от моите възможности. На изминалите километри майната им, като знам грешката се ядва. Но ако имам възможност да коригирам стрелката на скоростомера да показва по-малко ще е добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...