Jump to content

Съвет за покупка - А4, А6..?


Recommended Posts

Здравейте колеги.

Ориентирал съм се към покупка на втора кола.

След 2005 г, дизел, ръчни скорости, за предпочитане седан. Спрях се на А4 или А6, но тъй като нямам понятие от марката не знам кой би бил по-удачния вариант, най-вече и коя модификация на двигател.

Ще съм благодарен за всякакви ствети и препоръки.

Лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от бюджета и възможностите...

Зависи къде и как ще се кара колата.

 

Вариантите плават между а4 б7 2.0тди на предно до а6 4ф 3.0тди куатро... Разликата в разхода и поддръжката между тези две коли е двойна, но също има и голяма разлика в комфорта, мощността и поведението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами бюджета ми е до 20-25 хил. Колата ще я ползвам предимно за дълги пътувания, затова и търся нещо мощно и комфортно. Като гледах обявите хванаха ми окото няколко А6 ци 2.7 тди. Какво ще кажете за тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и някои обяви, които съм си запазил досега

http://www.cars.bg/c1102657

http://www.cars.bg/c1143737

http://www.cars.bg/c1168696

Ти се бъзикаш приятелю и темата ти е партенка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо бе, какво толкова им е на тези коли? Сякаш съм пуснал някой трабант! Това което съм писал като бюджет е максималното което бих могъл да дам, не е речено че колата ще е точно толкова, нали трябва да остане и някаква резерва за след това, първоначално обслужване, регистрации застраховки данъци глупости и какво ли не още да не говорим пък за евентуални проблеми след това...

А относно последния пост... Не съм очаквал такива нападки! Никога не съм имал ауди, не разбирам от тези коли, нали за това съч се регистрирал и съм пуснал темата, с надежда да получа малко помощ, за да избера по-добрия автомобил, но явно не се получи и ще трябва да се хвърлям на каквото сам си реша, пък дано не остана твърде прецакан.. Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай поне коли с хубавия климатроник и голямата навигация. Също така гледай да е куатро като гледаш големи мотори. Тези което си дал даже не бих ги погледнал.Виж във форума се продават няколко коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами казваш бюджет 20-25 к лева и показваш най-евтините А6-ци на пазара, за тези пари ще си вземеш прилично оборудвано а6 4ф и а4 В8 ти пускаш някакви врабчета на предно без ксенон, климатроник, кожи.... които на 4ф изглеждат нелепо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де аз ли съм тъп, не знам какво да гледам ли, или сред тия коли май няма голям избор! Колите които описвате са 2-3 на брой от всичките обяви и то някъде далеч в провинцията..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат пишеш че имаш 15к лева за покупка и още 5-10к лева за обслужване и други разходи и тва е правилно написано а не като тебе:-) Само съветче ти давам как е по правилно и не подвеждащо:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де мога да дам 20 25, мога и повече, ама за какво ! Средната цена на а6 ците които гледам аз е именно тази, та дори и на обявата от форума е паднала цената доста.

По-скъпите са автоматик, аз автоматици не искам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де мога .... ама за какво ! 

.....

По-скъпите са автоматик, аз автоматици не искам!

Ами зависи с каква цел купуваш/сменяш колата. Ако искаш да качиш нивото, да ти е спокойно и да не се занимаваш да научаваш вагком-а си купуваш нещо по-скъпо на доказано малко километри. Най-добре фейслифт.

 

А за автоматика -  ако си се спрял на долния ценови диапазон, е много мъдро решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук така се реагира малко по-бурно във форума, сякаш всички карат коли за по 100+ хил и ако някоя екстра я няма става чудо. Не съм видял още някой да пусне обява и да не бъде наплюта колко постна е колата и т.н. Аз даже не знам първите собственици на тези коли как така са се прецакали да дадът по 80-100хил за толкова постни коли и да си ги карат :)

Сега по същество, наистина ценовия сигмент дето си подбрал в пуснатите обяви е долната граница(утайката) за такъв автомобил, това въобще не е средното. За справка и ориентир пробвай да видиш в някой от немските сайтове колко струва там подобен автомобил. Няма как тук колата да е почти на половина нали :) Тоест има как, но зад това винаги се крият причини, които после ще плащаш ти и ще ти убият желанието да я караш тази кола. Затова по-добре се ориентирай към малко по-скъпи автомобили, за да нямаш ядове после. Иначе конкретно за това купе, което гледаш 3.0тди е мотора, задължително обаче го водиш в сервиз, за да не платиш после колата още веднъж. И накрая успех с покупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де колеги, сигурно съм малоумен, ама къде да го диря тоя екземпляр? Според обявите има само най-много 2-3 такива из цяла България!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега P406,

aз съм на мнение, че правилно си се ориентирал към типа и модел автомобил - А6 2.7 /3.0 дизел. Според мен трябва основно да прецениш дали искаш 4х4 + автомат или ти трябва по-опростен автомобил на предно 2.7 с ръчна кутия.

Според мен ако не си жител по планинските райони в ежедневието трудно ще усетиш предимствата на 4х4...

Но разхода на гориво според мен спрямо 2.7 предно и 3.0 ( 4х4 + автомат ) е около 1-1,5л в повече, което ако се използва магистрално им извънградско все пак е някаква разлика...

Спрямо конкретните екземпляри трудно ми е да дам мнение по снимки, но аз също бих се ориентирал като теб - търси се кола със средна цена - все пак това е модел 10+ години...  

20-25 хиляди лева извинявам се но аз не бих дал за А6 4Ф...

Относно екстрите и коментарите на някой колеги във форума - не е сериозно да кажеш, че автомобил без кожа или ксенонови фарове не става... Или защото климатроникът бил с врътки... 

Нали си върши работата - не всички автомобили са топ изпълнение, а и на някой хора като нас това не е жизнеопределящо дали климата е с копче или врътка... 

Търси технически приличен автомобил по възможност на макс 250-300 000 км, за да има живот за около 100-150 000 км без да си го купиш още веднъж през това време...

 

Успех с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен друго ми е интересно и съм го забелязал масово.

Народа не се интересува в какво състояние е мотора,кутията и ходовата част примерно,а се набляга на "най-важните" екстри.......

Ксенон

Салон

Дигитален климатроник

И после като думне нещо и почваме с новия душегуб

Само да вметна ,че дори и с врътки пак си е климатроник,който върши абсолютно същата работа като другия.

Вземи си кола с читав мотор,читава кутия и 4х4 и не робувай толкова на екстрите.

Халогенните фарове,Еле пък при фейса светят в пъти по - добре от ксенона.

Ама пък няма диоди във фарките,което е масово определящо при покупката на такава кола.

Тук така се реагира малко по-бурно във форума, сякаш всички карат коли за по 100+ хил и ако някоя екстра я няма става чудо. Не съм видял още някой да пусне обява и да не бъде наплюта колко постна е колата и т.н. Аз даже не знам първите собственици на тези коли как така са се прецакали да дадът по 80-100хил за толкова постни коли и да си ги карат :)

Сега по същество, наистина ценовия сигмент дето си подбрал в пуснатите обяви е долната граница(утайката) за такъв автомобил, това въобще не е средното. За справка и ориентир пробвай да видиш в някой от немските сайтове колко струва там подобен автомобил. Няма как тук колата да е почти на половина нали :) Тоест има как, но зад това винаги се крият причини, които после ще плащаш ти и ще ти убият желанието да я караш тази кола. Затова по-добре се ориентирай към малко по-скъпи автомобили, за да нямаш ядове после. Иначе конкретно за това купе, което гледаш 3.0тди е мотора, задължително обаче го водиш в сервиз, за да не платиш после колата още веднъж. И накрая успех с покупката.

Няма как да не се съглася!

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...