Jump to content

Колко е разликата в килограмите между 16' и 17' джанта?


HellFire

Recommended Posts

Ще има и други позитивни ефекти, освен визията. При 17“-те джанти гумите са по-широки и с по-нисък профил. Това допринася за по-голяма стабилност на сух път. Така че всичко е компромис и зависи какво е по-важно за различни хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам тия калкулаторчета, които се постват колко са верни. Мога да кажа от моя опит какво стана като смених Авус-ите на еската с Ултраледжери. Авусите бяха с гуми 225/45/17, Ултраледжерите ги сложих с гуми 235/45/17. Чувството е, че до сега все едно съм карал на дръпната ръчна 2 зъба и точно съм я пуснал. Пък вие си карайте с джантите по 15 кила и ми говорете, че нямало разлика. На предно, на задно или на 4х4 тежките джанти си тежат на колата. Сега като минавам на 18-ки, пак ще е с Ултраледжери, за да няма греда.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 17“-те джанти гумите са по-широки и с по-нисък профил. Това допринася за по-голяма стабилност на сух път. 

Това е другата голяма загадка - докога увеличаването ширината на гумата може да се усети от обикновен шофьор.

А това зависи от конкретния модел автомобил и джанти - тегло на колата, окачване, задвижване, мощност, ширина и изнасяне на джантите.

При нормално окачване и леко купе и 285 гуми да сложиш, колата няма да е по-стабилна отколкото с 205.

WRC не карат с широки гуми на асфалт.

 

Мойте умения не ми позволяват да направя разлика между изнесени и широки ББС-и с нови гуми Ф1 235 и  5+ годишните континентали 225 на стандартните джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ши видим, още се чудя дали да направя тази грешка.

Недей,

че ш' ми плачеш на рамото после.

Джантите ти са перфектни,черни и леки

не се занимавай с глупости,да не те страхувам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

255 е ширината, за да ти отговори някой ще трябва да кажеш точния размер на гумата - 255/?/19, също ще трябва и ЕТ-то на джантата. 

Не препоръчвам ползването на толкова големи джанти в А4 Б5 със заводско окачване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...