Jump to content

Съмнения за фалшиво масло.


Recommended Posts

Здравейте! Моля за малко съдействие относно един казус около маслото в колата ми (Ауди А2 1.4 бензин). Преди 2 месеца смених маслото на колата с 5w40 Castrol magnatec C3. Автомобила е на 110 000км реални. При закупуването на маслото си взех една туба от 4литра ,и допълнително още една от 1литър. При смяната използвах тази от 4литра и налях около 3.6литра. С тези 3.6 масло изминах около 6000км за 2 месеца без проблем. Но преди 2 седмици открих теч на масло който беше ведна отстранен ,но докато го открия колата беше отишла на минимума. За мое нещастие разбрах ,че баща ми е използвал остатъка от масло от голямата туба. Както и да е казвам си аз ,и взимам малката туба от 1л. доливам 0.5литра и потеглем. Но след има няма и 800км ми светва отново индикацията за минимум масло (на щеката съчо е на минимума). След като ми светна тази индикация реших да огледам тубата от 1л. какво пише на нея и мисля ,че му е изтекал срока на годност на маслото. Направил съм няколко снимки на тубата за да погледнете и вие  найстина ли е така. Снимка 1 2 3 в червено е въпросната дата която мисля ,че е срока на годност. Искам да добавя ,че автомобила работи добре не пуши изобщо и няма никакви течове на масло.  За мое щастие си пазя касовия бон от магазина и ако найстина това масло е менте ,ще и направя един хубав скандал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ми сподели на лично съобщение ,че е трябвало да имам холограмен стикер върху опаковката? Ако е така това значи ли ,че съм попаднал на старо масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заграденото в червено е датата когато е произведено маслото.

И поне на оригиналното масло на тубата пише-Най добро 3г.след датата на производство.

Така,че твоето е 2014г. не би трябвало да е старо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо ако е така ,но щом започна да изчезва това масло след като почнах да доливам от тази туба дали мога да разбера дали е истински кастрол или менте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не може да е проблем в маслото..още повече че както казваш си долял 0,5 л. Налей остатъка от тубата или купи друго и засечи разхода на масло..

Огледай добре дв. пак за теч.. При мен зимата една гарнитура на капака мислих че ми сълзи само.. А то ср оказа че капе върху турбото и двигатела беше чист.. Реших да я сменя и явно е текло повече защото разхода на масло ми намаля драстично след ремонта..

Може да гори масло без да пуши също...

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 и 1 литра се наливат в EU, 4 литровата в Турция.

Точно! И Румъния... Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи шанса да е менте е доста висок. Предложете от къде да закупа истинско 5/40 за да ми е мирна главата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаш си Оригинално масло от  някой форумен търговец,и си спокоен.

 

Ето  за пример двама,а има и други

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=135777

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=115823

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам,че се пишат доста глупости

1.На бутилсата има баркод http://www.izmamno.com/bar-code 

400–440 Германия (Germany)(440 – бивша Източна Германия)

2.На първата снимка има кръгче и над него пише FEEL ME пипни с пръст и ако е релефно значи всичко е ОК

3.Холограмен стикер има на по-новите бутилки това не означава,че старите са менте 

Мисля,че трябва да откриеш къде изчезва маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак се почна...

5 литровата опаковка се бутилира главно за Germany,France,Belgium....(малки изключения и в други)

Castrol от доста време са под шапката на BP (British Petrol Group)

Като такива съгласно новите разпоредби на компанията от март 2010 се въвеждат холограмни стикери първоначално само на скъпата серия EDGE в последствие и останалата...самото въвеждане на стикер е част от акцията на компанията да спре разпространението на fake маслата с тяхно лого...

Самите те признават че е много трудно да се различи фалшификата без лабораторни тестове (което важи и за повечето)

Така че покупката точно на Castrol от официален вносител със стикер е силно препоръчителна!!

Дори производителите на автомобили като VAG които ползват маслата им не допускат дистрибуция (както правят с OMV доставките са от оторизиран дистрибутор) за тях доставките са директни

Нормално е едно от най-продаваните и известни масла да бъде и най-фалшифицирано

Така че повишеното внимание е от значение

Информацията която давам е директно от извора в случая BP в UK..

П.с 4 ката е силно застъпена и тук в UK но всички са със стикери това е разликата...

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 литровата опаковка се бутилира главно за Germany,France,Belgium....(малки изключения и в други)

Самите те признават че е много трудно да се различи фалшификата без лабораторни тестове (което важи и за повечето)

Така че покупката точно на Castrol от официален вносител със стикер е силно препоръчителна!!

 

Това означава ли ,че 4л. разфасовка е менте?

Как разбра,че маслото на колегата е менте?

И ако може да ми покажете къде точно е упоменато/от производителя/срока на годност на маслото?

Редактирано от DZVER
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не твърди че на колегата е менте сниманата опаковка е 4 литрова...

Срока на годност на тези опаковки е упоменат заедно с фактурата и доставката и няма как да ВИ го покажем :)

Трайността зависи от опаковка и много други фактори

При всеки производител е различна за Мотул например е две години ОМВ дават пет Кастрол от две до пет...

П.с Срока на годност също  зависи строго от начина на съхранение на продукта...

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се връзват нещата.Срок на годност на опаковката или срок на годност на маслото в опаковката?Какво излиза,че има срок на годност който не се споменава никъде освен в счетоводния дукомент.Затова питам искам да ми покажеш къде производителя пише черно на бяло срока на 4л.е толкова на 1л. е толкова на 60л.варел ... холограми има от едикояси дата..... холограма има и тя е едикаква си от едикога си....

Не се заяждам ама всеки втори  казва,че има вътрешна информация и се пускат някакви според мен несериозни твърдения.Като в същото време самият производител Никъде не ги упоменава тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо скрито срокът към нас както и изискванията са различни просто..ако не съм спазвал изискванията за съхранение производителя не носи отговорност

Иначе виж като вземеш опаковката тя има щампа с дата при Кастрола е най-долу  на самата туба на дъното пък има едно часовниче с цифри и лесно можеш да сметнеш две и две ... повечето в опаковки до три години макс а вече варелите са до 5 години но пак зависи ако е отворен веднъж разбира се срока не е същият няма как да се довериш 100% на срока на годност аз мога да ти го дам в срок но ако не съм спазвал изискванията за съхранение какво те грее това? Ако тая туба е стояла една година на пряка слънчева светлина примерно на нечия витрина?

Пак казвам има много фактори няма как да имаш гаранция на 100% 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам така написано това са празни приказки.По тази логика аз казвам,че имам информация от вътре,че срока е 20г. несериозно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в магазина взимаш една туба прясна и проверяваш какво пише от производителя...

доверяваш се и това е няма теория на конспирацията тука

 

https://www.motul.com/bg/bg/community/100

 

Виждаш ли как се застрахова производителя тук? Има проба от всяка партида с която лесно разбират какво се е случвало с маслото когато имаш претенции за качеството

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже вече не ми се пише :wall:  къде пише срока на годност?Има дата на производство срок на годност НЕ  :lupe:

Имам чувство,че говоря с политик  :steinigung:

Редактирано от DZVER
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз спирам да няма смисъл...казах ти по-горе да засечеш срока... :lupe:  :zustimm:

 

КАКЪВ Е СРОКЪТ НА ГОДНОСТ НА МАСЛАТА ?

Motul е сертифициран по ISO 9001. Съгласно нашата процедура по качеството, продуктите Motul са годни две години след датата на производство.

 

Ако го купиш 10.08.2015 а е произведено 10.08.2010 означава пет годишно масло като се има в предвид че производителя ти казва ЯСНО две години след дата какви доказателства искаш? 

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо ако е така,

А забелязвал ли си дали ти губеше масло преди смяната?

Няма как да се разбере дали е ментак или не.Само с лабораторен тест евентуално може да се открие разлика и то ако "оригинала" наистина е оригинал.

Пък и може да не е менте,а просто да е предназначено за нашия пазар.Кой знае дали добавките вътре са с точните проценти като на немското или английското,например.Няма да се учудя,ако за един пазар състава е един,а за друг е в малко по-различна конфигурация.

Гледам колегата Misho82 е запознат с маслата,ако не го затруднява и има желание,да сподели дали има разлика между Кастрола за Англия и този за Източна Европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам доказателства за такова твърдение нищо черно на бяло :)

Има много хора които живеят в чужбина аз само пътувам по-работа....

Всеки ще се съгласи че има разлика дори в пастата за зъби,прах за пране и какво ли още не защо не и маслата?

Повечето ментаци са в опаковки от 4 литра това е факт не знам защо за нашият пазар са предимно от Турция,Румъния но това не ги прави автоматично фалшиви...аз мисля че проблема си е чисто от нас всичко се случва в БГ просто защото Държавицата е безхаберна и няма изисквания които да следат стриктно качествата на продукта а самият БДС стандарт не ми се коментира....

Аз може и да не съм прав но предпочитам стока с ясен произход от Държава със строги изсквания към производителя...не само за маслото но и за битова химия дори дрехи и всичко останало...не че не се срещат пълни боклуци но вероятността е по-малка така или иначе много хора имат вече практика да си поръчват маслата от чужбина онлайн и аз ги подрепям прави са си!

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи днеска изрових 4л тубата и на нея има залепен "холограмен стикер". С маслото от 4л колата нямаше проблеми (за жалост не е останало). Евентуално кастрол 1л с холограмен стикер ли да търся за да долея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...