Jump to content

Cruise control отказа


rumfa

Recommended Posts

Здравейте,имам въпрос към запознатите.Cruise control-ла ми изчезна,без моя намеса :D грешката,кошято излиза е :

16952 - Cruise Control Switch (E45)

P0568 - 000 - Implausible Signal - Intermittent

             Freeze Frame:
                    RPM: 1344 /min
                    Torque: 156.0 Nm
                    Speed: 53.0 km/h
                    Load: 36.1 %
                    Voltage: 13.53 V
                    Bin. Bits: 00101000
                    Bin. Bits: 00000000
                    (no units): 1.0
Ross tech споменават за причините :
  • Check Signal Wire from Steering Column Control Module (J527) OR Central Electronics Control Module (J519) to Engine Control Module
  • Check Steering Column Control Module (J527) Coding
  • Check Cruise Control Switch

Може ли,някой да ми помогне по първия и третия симптом,къде и как точно да проверя за проблем.Писано е по теми за retrofit,кое къде се свързва,но ако можете да дадете насоки...Другия вариант е в сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ръчката е дала фира. Трябва да го отвори майстор и да види дали може да се отремонтира или смени. На мен така ми се бъзикат мигачите в момента на комбито и ще си свалям ръчката от седана, така че ако не си го измислил до тогава, ще ти дам ръчката за круиза от седана да пробваш дали ще тръгне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих това :"Лостче темпомат part номер 4E0 953 521 Марка Polcar. Доставка до 2 работни дни!!!" за 40лв нов,заслужава ли си да отремонтирват стария?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

70 лева е ново, оригинално от Порше. Сменя се за 10 минути. От грешката горе обаче не е 100% сигурно, че ти е дефектирало. Може да е пробелм с лентовия кабел, може да е лош контакт и тн. Аз на твое място бих отворил волана, да пръсна темпомата с контактен спрей да огледам за лош контакт и да го сглобя наново. Чистене на грешки и караш - ако сработи, ясно, ако не - ново лостче. Ако пак не стане - нов лентов кабел. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20,сега покарах и реших да пробвам пак...взе,че тръгна проклетията.Възможно ли е при вибрации да прави беля от време на време...а грешката си седи във vcds обаче???!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти докато караш местиш ли лостчето като да щракне в положение изключено?

Аз никога не го правя, де да знам, все си мисля, че ако постоянно го щракам напред назад, може да се витоса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги си е пуснато,като отказа вече пробвам вкл/изкл няма ефект.Тръгне ли всичко си работи перфектно(ускорявам,намалям,запомня скороста).Общо взето работи когато си поиска,не намирам някаква закономерност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия копчета рядко дефектират, обикновено съединителя прави проблем и колата си мисли, че е натиснат и на пуска круз контрола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой колега може ли да извади номер на този датчик?А vcds не може ли по-конкретно да локализира проблема,по някакъв начин?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с вцдс може да се провери бутона на съединителя и спирачките, когато не работи да се види какво отчитат и дали е заради тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...