Jump to content

Задействане на ESP при завой


fastv6

Recommended Posts

Здравейте колеги, колата е A6 2.5tdi quattro автомат 2001г.и имам следния проблем.На десен завой с по висока скорост се задейства esp-то. Преди имах същия проблем след смяна на всички носачи не се усещане известно време, сега всичко по предницата е ок, но проблема остава.Моля, някой ако е имал подобен проблем да изкаже мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След смяна на кормилен  накрайник и минаване през стенд, и при мен беше станало така . Трябваше да се направи адаптация на сензора за ъгъл на завиване.В сервиза където ми правиха стенда не ми казаха или не знаеха.След адаптацията всичко се оправи.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да е нужна адаптация, то ъгъла на волана трябва да се е изменил. По-скоро износени/меки гуми, тампони, носачи... Колко е тая по-висока скорост? Нормално е с по-висока скорост колата да тръгва да поднася и есп да я стабилизира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да е нужна адаптация, то ъгъла на волана трябва да се е изменил. По-скоро износени/меки гуми, тампони, носачи... Колко е тая по-висока скорост? Нормално е с по-висока скорост колата да тръгва да поднася и есп да я стабилизира.

Над 50-60км. По предницата няма нищо разбито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...