Jump to content

Ретрофит на волан от А3 8P в А6 4F


hysterics

Recommended Posts

Здравейте,

 

И аз ще допринеса с малко опит за форума.

 

Преди време си купих трилъчев волан с пера от А3, за да подменя моя четирилъчев. Бях почти убеден, че ще стане на моята кола - да, ама не, или поне не веднага. ;)

 

Ето и проблемът:

DSC_0519.jpg

 

Буксите за А3 и А6 са различни. Започнах да чета за пренареждане на пинове и различни други хакове, но решението се оказа съвсем просто.

 

DSC_0520.jpg

 

Може да се подмени окабеляването на еърбега с такова за А6. Както се вижда от снимката, има 3 неща, които се 'плъгват' - двете букси на еърбега, буксата за бутоните и клаксона. За късмет, всичко пасна точно.

 

След подмяна на окабеляването, воланът бе монтиран, кодиран и всичко заспа. Ето крайния резултат:

DSC_0528.jpg

DSC_0530.jpg

 

 

Трима колеги ми помогнаха да осъществя проекта - специални благодарности за което!

 

kainy - безвъзмездно ми предостави гръмнал еърбег от А6 за целта на експеримента

arsov82 - смени окабеляването (бях тръгнал при него с идеята да пренареждаме пинове)

kpematop - монтаж, демонтаж и кодиране

 

Мисля, че това отключва доста повече опции за волани в нашите коли! Ще се радвам да споделите опит, ако сте правили подобни екперименти.

 

Поздрави!

 

П.С. Сега имам излишен четирилъчев с еърбег.

DSC_0525.jpg

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления колега за перфектният краен резултат. Лично на мен обаче 4-лъчев много повече ми харесва в интериора на А6, но всеки човек си има различни вкусове :)

 

inneraum-896049019643435215.JPG

За мен това е перфектният вариант - с Piano black около километража и скоростите + тоя волан, ама си е скъпичко :hilezh:

 

п.п 4 лъчевия продава ли се ? Ако да каква е цената, че имам приятелче с един спортбек, който може да е заинтересован.

Редактирано от noX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

inneraum-896049019643435215.JPG

За мен това е перфектният вариант - с Piano black около километража и скоростите + тоя волан, ама си е скъпичко :hilezh:

Тая сплЕскавица отдолу не ми допада, ама изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ретрофит е да насадиш екстра оригинална, която твоята кола не притежава. Тва е иконофит. Airbag-a на А3 е по-плитък, това че кабела става не значи че е всичко работи както трябва. Да не дава Господ да разбираш де ама я се отвори, я не. Ако нямаше разлики що да ги правят различни... Диаметъра на волана е същия, този на бега също....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е или не е?

Ако не работеше, компа щеше да знае, не мислиш ли?

И по тая логика и фаровете ти не са ретрофит, щото не си сложил датчици на осите.

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Редактирано от hysterics
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчиците ще ги сложа като разглобявам за бронята, ама фаровете не са от а3. Пак ти казвам дано работи но не бих рискувал баш с еърбег дето може да ти спаси живота...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт, различни са, но щом са с еднакъв инптерфейс и компа не набива грешка, мисля че всичко работи.

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...