Jump to content

Външен шум при скорост над 120 км/ч


Seagirta

Recommended Posts

Колеги отскоро забелязвам че като карам по магистрала с над 110-120 км/ч и се чува шуменето на въздуха от лявата врата. На какво може да се дължи това? Преди го нямаше и като че ли се усилва все повече и повече.

Външно като гледам няма нищо отметнато или изкривено.

Някой има ли идея от какво може да е? Много е дразнещо - като тръгна на дълъг път само то ми шуми :bia:

ПП: става въпрос за А6 Ц4 купе '96 година.

Редактирано от Seagirta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същия проблем видимо няма никви дефекти гумените уплатнениа са идеално здрави вратата няма изметване а шуми като се кара над 120 нагоре...ами залепих едни гумени уплатнения които се продават на метър по протежение на гредата и всичко се оправи....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е, че ти е много тих дизела и не заглушава шума на вятъра :)B)B)

А сега сериозно - на затворена врата вземи и леко повдигни уплътнението в горния десен ъгъл: ще забележиш че вратата ти е лекичко увиснала или че рамката има нужда от регулиране (рамката със стъклото е регулируема в някакви граници). Това не е видимо на пръв поглед, защото уплътнението на рамката отгоре е с малко аванс и той скрива тези 1-2 мм провисване, но при висока скорост почва да пищи в ушите :)

П.П. И пак ходи да ти погледнат двигателя защо е толкова тих, да няма някакъв проблем :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязъл съм,че не е толкова лесно да се открие източник на шум,човек лесно може да се заблуди,чуваш го от дясно а то всъщност идва отзад!!или обратно.

Друга причина освен по горе изброените,може да просто шумът от зимните гуми!При мен поне има значително увеличени на шума след като ги сложих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не са зимните гуми - щото гуми шумят по друг начин.

Тези уплътнения май съм ги виждал по горублянксите магазинчета - ще пробвам там.

А за мотора че е тих - абе тих е да - ама само до 180 :dance::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше от леко провисване на вратата, както казва колегата ВЕСКО. Провери и скобата за която се заключва вратата (тази на средната греда на купето) при мен беше леко разхлабена. Затегнах я и шума изчезна. Пиши като решиш проблема.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да рапортувам - гледахме я днеска колата - след направените тестове се оказа че проблема идва от лявото огледало :hilezh: . По-точно от там където подвижната част на огледалото се свързва с основата си. Като сложиме лепенка там и шума изчезва. Което е малко кофти щото преди един месец съм го сменял огледалото с ново и в момента май не мога да направя много. Имаше идеи да се слага силикон и т.н. само че засега ще се въздържа от такива интервенции.

Иначе правехме и реглаж на вратите. Ако някой има нужда от подобна услуга да тича към колегата Lampard - той ще ви помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте , та наскоро се сдобих и аз с една А6-ка и при мен има подобен проблем шофъорската врата е леко провиснала ,дори при опит за леко затваряне не се затваря добре, трябва и малко скорост ;) И при скорост над 120км шуми ! Та колеги казвате че трябва да се регулира врата :

Seagirta :

Иначе правехме и реглаж на вратите. Ако някой има нужда от подобна услуга да тича към колегата Lampard - той ще ви помогне.

И аз имам нужда от помощ. Но проблема е че съм от Велико Търново, а предполагам вие говорите за София :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...