Jump to content

Таблото на Audi 80 B4-ABT пуши!


meraka78

Recommended Posts

Здравейте колеги,карам Ауди 80 б4 Абт мотор,днеска се качвам в колата паля и таблото почва да пуши,от дясната страна къде е километража! Изключвам двигателя,махам клеймата на акумулатора!Изваждам таблото и отзад зад скоростомера мирише като на пластмаса,видимо няма изгоряло!Така се прибрах 12 км и няма проблем!При опит да го закача отново,пак започва да излиза лек дим!Къде мога да го поправя или изпратя за ремонт?От Казанлък съм!Може да отговорите тук,на лично или да оставите гсм,аз ще ви се обадя!Мерси на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам на ръчката за чистачките. Колата на баща ми ( Пасат Б4 ) ги правеше тези номера и се оказа именно от тази ръчка.

Редактирано от Brazer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От самото табло ,пуши!Отзад къде е скоростомера има едно....черно като кондензатор с три крачета,там мирише най много като на пластмаса,иначе сега пак я карах колата,има си всичко светлини,габарити,стопове,чистачките си работят!Това е закача ли таблото на положение контакт бял дим излиза!Самия скоростомер не се вижда от бял,дим!Така че няма да го закачам,докато не се от ремонтира!Таблото е запазено много и не ми се сменя с друго,иска ми се да го прегледа някой който разбира!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е пушило от лостчетата за чистачките и аз се бях заблудил , че е от таблото ама не беше . При палене изпушваше за 2 - 3 секунди и край ... само се оправи нищо не съм пипал .

Редактирано от Milanski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това черното с трите крачета е стабилизатора на напрежение на уредите на таблото. Възможно е да е дал накъсо и за това да прегрява и пуши. Може да се замени лесно. Уредуте по таблото отчитат ли коректно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега го отворих таблото колеги,самия скоростомер отзад има бяла кутия,разглобих я внимателно и извадих скоростомер.Отзад той има платка на 3 болтчета,и една малка букса която внимателно се откача,на самата платка от вътрешна страна........за мое учудване имаше зелена миризливка на която гърба беше залепен за самата платка и явно това е причинило самия проблем!Ако мога ще кача снимки за да го видите и вие с очите си!За сега намерих от приятел същото табло ,ще сменя въпросната платка и дано стане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен,след като смених платката на скоростомера с друга от същото табло!Всичко работи и таблото е в изправност!Отзад на оборотомера долу къде се включва буксата има един отвор от който смятам е влязла тази зелена миризливка и го залепих с хартиено тиксо,за да предотвратя евентуални влизания на буболечки!Снимки има ,остава да ги пусна да ги видите!Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги така като пищете за табла и километражи някой да има или да знае такава платка за до 260км километраж  да му трябва да пише.


грешка,да не му трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа. От както съм я взел колата, километража показва с 20км/ч повече. В смисъл като тръгна , от 0 до 20 стрелката би трябвало да си стои на едно място, а реално като съм с 20 тя вече показва 40. Някакви идеи как може да се оправи това, въпреки че вече съм му свикнал и не ми е кой знае каква голяма драма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 да знае такава платка за до 260км километраж  да му трябва да пише.

грешка,да не му трябва.

Само със смяна на плаката няма да стане,защото при километража до 260 е разграфен по друг начин и ще има грешка в показанията.Сменя се целият километраж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

километраж имам но при разглобяване малко се счупи,  трябваше да сменя зъб. колелце но стана белята.   беше запоена за голямата платка,  та затова ми трябва само платката на километража .


Айде и аз да се включа. От както съм я взел колата, километража показва с 20км/ч повече. В смисъл като тръгна , от 0 до 20 стрелката би трябвало да си стои на едно място, а реално като съм с 20 тя вече показва 40. Някакви идеи как може да се оправи това, въпреки че вече съм му свикнал и не ми е кой знае каква голяма драма :)

колега до колко ти е километража 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега може да е сменена платката или километража . на пета при 120км./ ч. трябва да си на 3000об.. щом си със 220км. моя до 260км като му сложих платка от 200км. показваше така 40км/ ч. при 20км/ ч. 140км/ч при 120км/ч но там цеферблата е с друго разграфяване затова търся такава платка. а при теб мисля , че ако смениш платката от километраж до 220 ще се оправи

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...