Jump to content

Замяна на бензинова помпа


sashocos

Recommended Posts

Става въпрос за S4 B7 BBK мотор.

От известно време помпата започна да вие,трудно пали и забива при пълна газ (на бензин),на газ си е ок.

В Порше по рамата ми казаха че помпата е номер 8E0 906 087 R ... и с отстъпка излиза малко под 7 стотака.

Намерих втора употреба доста по евтино да около 150 лв.но накрая буквата е Q,

Също мога да взема много изгодно и от RS4 (BNS) partN^ 8E0919051AK

Съвместими ли са въпросните помпи или да търся само такава с R накрая?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпи с букви Q и R са заменими, дори VDO дава само един номер за него A2C52182472Z

 

Най-интересното за мен е, че оригинална помпа с R е 992 лева, а помпа с Q e 658 лева... А VDO казва, че това е едно и също нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виждам че имаш ГИ! Сигурен ли си, че е помпата?Повечето дето караме на газ само доливаме бензин през месец два.Бих те посъветвал да изгориш колкото може повече от останалия ти бензин, да сипеш хубав и тогава виж какво се случва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виждам че имаш ГИ! Сигурен ли си, че е помпата?Повечето дето..

Ми не съм сигурен,но от скоро се чува виене от резервоара ,както и тъпчене при сръчкване, на бензин,което на газ не се наблюдава, направих връзка и самодиагностицирах проблема като "заминаваща си помпа" ма знам ли,доказателства нямам. А в резервоара имам 20-тина литра V-power racing 100+.... не знам друго к'во да сложа[emoji6]

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е че караш с такъв бензин,само да не е от началото на лятото ;).Казвам ти го просто  да те подсетя, защото това което описваш са най честите симтоми на хора който имат ГИ(естествено това е вариант)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм специялист но това бучене на помпата можело да се дължи на бензиновия филтър пак казвам не съм специялист но ако не си го сменял скоро или си го сменил и след това е почнала да бучи пробваи да го смениш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...