Jump to content

Запотяване след смяна на предно стъкло


papi92

Recommended Posts

Здравейте! Смених предното стъкло преди месец и половина. Сложих най-скъпото от Кобра (триплекс) и от тогава стъклото започна да се поти от вътрешната страна. Получава се тънък слой, който лесно се маха с ръка или кърпичка. Мия колата комплексно всяка седмица и от неделя до четвъртък пак се е изпотило. Не тече антифриз в купето, не е от това. Някой има ли подобен проблем и има ли решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно влага колега. Нещо като мазно е. Изпотява се само предния прозорец и започна след смяната. Влага в колата няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Знам точно за какво става дума. Това е едно много фино замъгляване отвътре – все едно че си го дъхнал. Но то не се изпарява, единствено може да се махне с кърпичка. Вижда се доста ако караш срещу слънцето. При мене обаче се натрупва за около месец. Така си е колата още от нова а и предишната ми кола също го имаше. За това винаги си нося в багажника преперат за чистене на прозорци съдържащ амоняк (като Ajax от Била например) и си го чистя от време на време.

 

Ако разбереш в крайна сметка от какво става, не забравяй да споделиш!

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно такова е. Чистя го, но е доста досадно. На старото, оригинално стъкло не го видях това за 6 месеца.

100% не е антифриз, щеше да има по другите стъкла и нивото щеше да пада, а то не мърда.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......... На старото, оригинално стъкло не го видях това за 6 месеца.......

Просто не си обръщал внимание, няма кола, която да не прави тоя "филм" отвътре на стъклата(и не само), особено на места с по-влажен климат(Варна например). Ако пък често пускаш и климатика, въпросното"покритие" ти е в кърпа вързано, чистене му е майката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя че работя в фирма в която разполагаме с служебна кола мазда бт50 неиното стъкло оригиналното пострада и беше сменено в магазин кобра и след смяната се получи гореспоменатия проблем това си е от самото стъкло смисъл не е в колата проблема имам чувството че е наелектризирано и привлича някакви миниятюрни истории

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да споделя че работя в фирма в която разполагаме с служебна кола мазда бт50 неиното стъкло оригиналното пострада и беше сменено в магазин кобра и след смяната се получи гореспоменатия проблем това си е от самото стъкло смисъл не е в колата проблема имам чувството че е наелектризирано и привлича някакви миниятюрни истории

 

И аз смятам, че е нещо такова. Дори да го е имало при оригиналното стъкло е било в пъти по-малко, защото за 6 месеца го чистих 2 пъти, а сега не може да мине седмица без да го почистя. Климатроника работи винаги на Auto и със старото и с новото стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем в колите в стъклата е проблема щото ги дават за италиянски испански и разни други но съм сигурен че са китаиски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...