Jump to content

Буксува съединител след смяна.


Pavlin Tsanevski

Recommended Posts

Привет колеги. Автомобилът е ауди а4б5 1.9 1998г. Вчера смених съединител комплект LUK. Днес тръгвам за работа и съединителя боксува на 4та и 5та предавка. Какво може да съм объркал със смяната. Колата е 90кс със чип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето няма какво да си объркал. Маховика старият ли остана и работната му повърхност равна ли е?

При мен също боксуваше леко на пета, но след първите 15-20км явно олегна и вече нямам проблем.

Държа да отбележа,че аз монтирах употребявани части,които не са работили една с друга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маховика нямаше проблем. Възможноо ли е да е от не добре обезвъздушена помпа или и не добре затегнат притискател

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що покарах отново. На петс при движение с 60-65км/ч при рязко и не толкова рязки подаване на газ оборотите се вдигат, а колата не ускорява. Някакви идеи къде да търся проблема. Слеед смяната педала отделя максимално отгоре. Почти е пуснат когато колата тръгва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започни с обезвъздушаване,ако не стане ще сваляш скоростите.

Какво означава комплект? Притискател+феродо+лагер закупени от магазин ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще спре да буксува след 200/250 км. Трябва да се напаснат нещата едно към друго сами. Не продължавай да го караш да приплъзва да не го изпечеш още нов. Карай си кротко 200-тина км и след тва пробвай дали ще приплъзне.

При мен бяха нужни 350/400 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-боклучавите феродови дискове са "рошави" по повърхността си. Докато се поизтърка този слой, се нарича "напасване".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колегга, не съм имал подобни проблеми досега със съединители. А далеч не слагаме за първи път, макар и не на такава кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не го натоварвай така че да боксува няколко дни. Избягвай да се кефиш на торка на TDI. Същото идва като нови накладки на стари дискове.

Както писах при мен с части събрани от няколко коли се напасна за около 15км. Първоначално при смачкване на пета предавка се усещаше приплъзване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще покарам без да я натискам до към края на седмицата. Дотогава ще съм минал около 200км и ще напиша какво се случва. Благодаря на отзовалите се за мненията и съветите ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...