Jump to content

Теч на масло! Измиване на двигателя!


deny0

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Имам малък теч на масло от двигателя и не се знае от къде е. Целият двигател е в масло(така я купих) и не може да се прецени. Майсторът ми каза да измия двигателя и така може да хванем теча. Сам не мога да го измия. Единственият вариант е автомивка. Някой може ли да ми препоръча читава автомивка в София, където имат опит и внимават с електрониката? Знам, че е голям риск, но какво да се прави. Колата е Ауди А3 1.6 има и газова- незнам това дали допълнително усложнява процедурата.

Редактирано от deny0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен като отворя капака всичко свети, но като я кача на канал и махна кората под двигателя имам малко омасляване което с течение на времето не се увеличава-може би теча е стар и отстранен.Та и аз искам да си измия двигателя за да видя какво става там ама пусто шубе да не стане нещо,та ще следя темата с интерес.Виждал съм автомивки на който пише миене на двигател на ваша отговорност.А тез по автокъщите ги мият и пудрят без проблем,виждал съм го с очите си............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти и друг вариант. Вземи си "Meglio". Палиш колата и оставяш да загрее на 60-70 градуса. Пръскаш обилно с препарата, изплакваш с вода, ако се наложи повтаряш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм избягвал миенето на мотори, но когато е било неизбежно съм го правил по начина, който описа Stefak.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш си Меглио загряваш ДВГ около 40-50С и пръскаш почти цялото шише.Чакаш10-15мин и миеш с не силна струя.Съветвам те сам да си направиш миенето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, вижте на какво попаднах. Чудя се дали да пробвам при тях, а дали от някъде може да се купи такъв оцветител?-  http://www.dunevmotorsport-r21.com/otkrivane-na-techove-na-maslo-i-antifriz/ 

Редактирано от deny0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си гърловината на маслото, при мен се оказа, че е спукана и от там имаше теч, със същия двигател съм и се оказа че е срещан проблем това, на още няколко коли беше така спукана...погледни точно тази част която влиза в главата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...