Jump to content

Карам на газ ,а харчи и бензин.


rocky77

Recommended Posts

Колеги вчера докато си карах колата (градско) по светофарите започна да работи на малки обороти и тресеше всякаш работи на 3 цилиндъра на газ ,а единия на бензин ... карах я може би около 15-тина километра и отидоха 2-3 литра бензин .. Като за начало смятам да сипа 25 литра бензин и да сипя добавка за почистване на дюзите.. Иначе четох теми някой викат може да е сълзлива дюзa, теч на бензин от някъде .. Някой които е имал такъв проблем би ли споделил как ce е оправила колата ? Благодаря предварително. Колата е Ауди 80 б2-ка 1.8 DZ механична инжекция с обикновено АГУ ловато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И друго важно нещо което не съм отбелязал .. Като е на място и работи на 500-600 оборота ми свети и водната помпа и нея ще я сменя след 10-тина дни като взема кинтичките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И друго важно нещо което не съм отбелязал .. Като е на място и работи на 500-600 оборота ми свети и водната помпа и нея ще я сменя след 10-тина дни като взема кинтичките.

 

Водна помпа няма как да ти свети, по вероятно лампа за ниво на антифриз или налягане на маслото.

 

 

Колата е Ауди 80 б2-ка 1.8 DZ механична инжекция с обикновено АГУ ловато.

 

Как е спряно подаването на бензин докато караш на газ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налягането на маслото светеше ... И като карам на газ само превключвам от ключето газ/бензин...

не ми стана ясно като караш на газ какво превключваш от какво ключе 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега излезнах да я паля и ключето нищо не светеше.. А трябва катo я паля на бензин да свети червено, и като превключвам на газ да свети зелено .. И не запали ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е спряно подаването на бензин докато караш на газ?

Това е насочващия въпрос! Огледай внимателно кабелите от които зависи посочената операция. Може някъде да има нарушена изолация или връзка и да замасява при вибраций или постонно. Аз се сблъсках с такъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помпата ти изключена ли е докато караш на газ?Ако не е тя върти постоянно и подава гориво към дюзите с комбинация от запичането им при постоянно каране на газ може да имаш някоя,която да сълзи и от там ти се губи горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изключена е. Според мен проблема е в газ-та по - вероятно.. понеже изпаритела е на 10 години и както си карах на газ изведнъж клучето от както си светеше зелено (докато е на газ) спря да свети и е почнала на бензин да си работи ... и тресенето ми е ясно от какво е. Моторчето за малките обороти се е преебало и за това е всичката тая работа ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега този превключвател за  газ-бензин вземи го смени щом святка и гасне като коледна елха, нещо му има.  един приятел  имаше същия проблем на газ кара а му свършва и бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...