Jump to content

Проблем с ксенона и кутията


CRD

Recommended Posts

Здравейте, автомобила е 2.5 ТДИ

От както застудя, ксенона (Д2С) на левия фар започна да не свети при първоначалното пускане на фаровете. Но когато ги включа повторно, след като са минали 30 секунди примерно и мотора работи през това време, крушката светва.

Няма премигване или промяна в цвета, пробвах и с друга крушка - същата работа.

Ксенона е фабричен.

 

Проблема с мултитроника:

само, когато е загрял мотора и се състои в едни много бързи и силни ( около два- три в секунда) удара, при тръгване от място, но не винаги.

Маслото е сменено в сервиз на VW   с такова:

G 052 180 A2

post-98951-0-03816400-1451977527_thumb.j

Смениха 5 литра, един ми остана. От тогава съм минал около 20 хил. км. Филтъра не е сменян.

Казаха ми , че може би трябва да се направи адаптация.

 

Още един проблем от няма и месец - стрелката за температурата не помръдва, стои на 60 градуса. Когато работеше, през лятото заставаше точно на 90 градуса а зимата между 60 и 90.

Зимата никога не е показвала 90; и преди и сега духа топло, но не и горещо.

 

От Варна съм и  ще съм благодарен , ако ме насочите към човек който да я погледне.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бош сервиз Юни Ауто са твоите хора :) Абсолютно точна и коректна диагностика.Работят много добре.Адекватни ремонти без последващи проблеми.Цените за качеството,адекватноста и бързината по отстраняването на проблема са супер нормални.Препоръчвам горещо.Просто работещите там знаят какво правят :)

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минимум 6л масло се сменяват при не пълна смяна на маслото но щом не си сменил филтъра по добре изобщо да не си сменял масло от опит го казвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се учудих във сервиз на WV да не ти сменят филтър и гарнитура няма смисъл от смяната на маслото,за градусите термостат провери успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем с ксенона, от какато смених крушките с китайски. Твоите какви са?

Сутрин никога не ми палят от първия път..а особено зимата трябва 10 пъти да врътна поне ключа или да включа дългите, да се нагрее малко и тогава да запаля късите. На мен крушктие ми са от ксенон бг някакви..дори не помня какви бяха...и мен ме интересува дали ще се оправи от други по-истински крушки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Проблема се оказа в крушката. За съжаление го разбрах по трудния начин, след като махах фар и пробвах два други баласта.

Резервната, която имах, и тя се оказа пътник. Иначе, тази която свети е Osram Xenarc 4300K, a проблемните са Bosh 4300K и някаква само с лепенка 5000K. Осрам-а , точно по средата на балона е побеляла, но работи пущината.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...