Jump to content

Проблем със скоростите 4.2 /бензин/ Д3


joro_85

Recommended Posts

Здравейте колеги, 
От известно време скоростната влиза в авариен режим като грешката която дава е:

P0741-000-Stuck OFF/No Power being transferred

 

P0706-000-ImplausibleSignal-Intermittent

 

Това са двете грешки.Някой ми казват редача на скорости да сменя, друг платка ск. кутия,трети турбо съединителя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвай ги от най-евтиното и лесно проверимо :))

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17125/P0741/001857
 

Possible Causes

  • Automatic Transmission Fluid (ATF) Level not OK
    • Transmission Sealing faulty
  • Automatic Transmission Fluid (ATF) dirty
  • Torque Converter faulty or incorrect Torque Converter installed
  • Solenoid Valve 7 (N94)/Pressure Regulating Valve 4 (N218) faulty
  • Torque Converter Pressure Valve faulty
  • Valve for Torque Converter Clutch faulty
  • Torque Converter Lock-Up Clutch faulty/worn our

Possible Solutions

  • Check Automatic Transmission Fluid (ATF) Level
    • Check Transmission Sealing
  • Check Automatic Transmission Fluid (ATF)
  • Check Torque Converter
  • Check Solenoid Valve 7 (N94)/Pressure Regulating Valve 4 (N218)
  • Check Torque Converter Pressure Valve
  • Check Valve for Torque Converter Clutch
  • Check Torque Converter Lock-Up Clutch

Special Notes

  • When found in VW Passat (3B)5-Speed Automatic Transmission (01V), check Transmission Sealing (see TPL 2009761).
    • The NAR (North American Region) TSB 01-07-22 or 2011908 should contain similar information about the internal torque converter seal failure.
  • When found in the NAR (North American Region) Audi vehicles with the 01V/01L family transmission check for similar torque converter failure issues explained in TSB 32-07-02 or 2010879/10.
Редактирано от EntireWorld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре да отида да взема едни скорости за 600-700лв. и ''ля финито ля комедия''!!!

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако намериш на тая цена, ти поръчвам 2 комплекта да си имам резервни :)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом пиша значи съм намерил-не мислиш ли!?! Не искам да се заяждам, моля колеги които могат да ми помогнат да пишат и ако се окаже турбината ще се наложи да сменя скоростите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ти споделям от опита когато и аз търсех скорости, че под 1200-1500 не намерих нищо заслужаващо и опит дори, а тези за които ми даваха гаранция бяха около 2000.

П.П.Ако се стигне до смяна (дано не) и тези които си намерил са здрави (да бъдат! ) ще ти хартиса един сензор който търся и може да го спазарим да не си съвсем назад.Успех и пиши, ако имаш развитие на казуса : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези за 700лв. човека ми каза,че са работели.Мога да ги сложа и да тествам 1 седмица,а тези за 1000 ми дава гаранция и са от голяма морга. Още се двоумя какво да правя,че ако почна с проба грешка този автомобил ще ми излезе златен. И по между другото Жоро "аудито" е категоричен,че е от платката на скоростите.Каза,че сигурно е тръгнала и турбината.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казваш скорости, имаш предвид автоматичната скоростна кутия ли? Кой модел е? Мойта е ZF 5HP24 и само комплект гарнитури и филтри е 500 лв. Ако се счупи, такива цифри чувам за рециклирани втора ръка, че се замислям дали да не почна да паля свещ всяка седмица :))

 

ако си от София, мога да ти дам тел на един специализиран сервиз, който прави само това: автоматични кутии и са много наясно с нещата. Поне да имаш още едно мнение по въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам,че моята е ZF. Близо до София съм. Ако са тествани дай кординати. В София я карах на доста места в сервизи,които са добри и доста съм объркан,защото до сега всеки ми казва различни неща. Единствено Жоро беше категоричен какво е.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

намерил съм скорости от 2005 г. Казаха ми,че трябва да се обучи СК. кутия и това ме притеснява. Някой да сподели има ли рискове да си усложня още повече живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да обновя малко темата.

Ще се окаже,че проблема е от мехатроника и Жоро "Аудито"ще се окаже прав. Кажете някой дето отремонтира мехатроници. Другия вариант е цял,но трябва да е същия като моя по номер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравей, joro_85

И при мен се появи същата грешка p0741. И се започна едно ходене по мъките из тези сервизи със същите коментари за повреда, които ти си изброил. Би ли описал какви бяха симптомите на автомобила ти. Моите са: при потегляне на 1ва се получава преритва не към 2ра(не винаги), при 2ра при достигане на 2000 оборота изведнъж се форсира на 4000 оборота, но без промяна на скоростта на колата(нещо като пребоксуване на съединител при ръчна скоростна кутия). При изпреварване с кик се чуди на ква скорост да превключи. Иначе на 4та и 5та нямам ядове на магистрала вдигам 160 км.ч. без никакви признаци на повреда. Масло в скоростите има,но вече е за смяна минал съм 45 хил. Подобни ли бяха твоите симптоми? Много би ми помогнал твоя отговор. Мерси предварително :)

Редактирано от David Dullo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как разбра че има масло (достатъчно) в кутията?

Редактирано от Evgeni K.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/4/2016 at 21:43, Evgeni K. написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Е ми закарах е в сервиза и провериха. Също така доляха 200 мл.

Sent from my T03 using Tapatalk

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...