Jump to content

Ритане в скоростната кутия


yovkoi

Recommended Posts

Здравейте, колеги

Наскоро се появи много неприятен проблем при мен: A4 B6(2004г) Avant 130hp автоматик мултитроник FWD.

Проблемът:

1. Вече колата не потегля сама. Чака да подам газ и чак на 1500rpm потегля. Няма проблем при смяна предавките(около 1900rpm).

2. Не мога да потегля по-рязко. Предницата започва да рита на място, но ми се струва, че идва от скоростната кутия. Когато потегля и съм стигнал към 40км/ч и натисна газта до край, няма ритане - няма нищо, всичко е нормално. Сменил съм цялото предно окачване с оригинално, както и предна дясна полуоска преди около 3 месеца, но не съм сменял маслото на кутията откакто съм я взел(1г).

 

Вие какво мислите? Проблем в кутията/съединителя или просто смяна на маслото ще помогне?

Редактирано от yovkoi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега първото нещо което се прави след покупка всички течности по колата се сменят! Относно мултитроника знам,че е много чувствителна кутията относно маслото,и те съветвам да го смениш.Не е много около 250лв и твоят човек е Райно,страшно точен човек.

Редактирано от vlado
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в парите. Понякога просто нещата си остават във времето и все си повтаряш - "Айде по-нататък". Всичко друго си е сменено иначе ;)

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на задна какво е положението? Тръгва ли сама без газ?

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгва си сама назад. ако подам рязко газ, пак започва да рита, но много по-леко.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не съм целял да те обидя но маслото е много много важно за тази кутия.Ако не сменяш филтъра който е наистина много скъп маслото е задължително!! И по възможност ололо 20хил.по рано от колкото му дават тоест на 40-45хил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се обидил ;) Просто въпросът не ми беше дали трябва да се сменя маслото или не. Питах дали случайно кутията вече не се е прецакала, тъй като само за да ми я проверят ще ми вземат около 500лв.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да ти проверят кутията не е задължително да ти вземат 500 лв! Зависи кой ти я проверява.....защото там дето вземат по 500 лева толкова и разбират!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Периодичното сменяне на маслото на 60 хил. км може да предотврати повреда, но не и да я оправи след като вече се е появила. Една смяна на малсото при вече съществуваща повреда в най-добрия случай може само да намали симптомите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...