Jump to content

Петънца под колата


Recommended Posts

Колеги, извинявам се, но срам не срам, понеже съм напълно "зелен" на тема коли, да ви попитам.Днес заседнах в снега въртене на гуми, малко мирис на феродо та накрая с помощта на 3-ма съвестни граждани я бутнахме и излязох.Но като излязох забелязах по снега 3-4 зелени петънца, (там където е била предницата на колата) не мога да определя масло ли е какво е (повече ми прилича на антифриз, но пък моя е червен), но ме притеснява сега.Колата има отдолу кора, от къде са капнали не знам.Дали е за притеснение това и от какво може да бъде.Още веднъж се извинявам за може би глупавите въпроси, но това сега мира не ми дава

Редактирано от krasss73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така си помислих, но кормилото се върти лесно, няма ядове

Редактирано от krasss73
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен много,но на А2 мисля,че помпата е електрическа.

Добре е да се види колата в сервиз,щом си видял петна,има нещо не в ред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензин е, но е с газов ГИ.Не ми се струва да изпуска бензин, лятото сипах за половин резервоар и има още.Петънцата бяха едни такива на цвят светлозелени, в снега.Взех да помириша не ми миришеше на нищо (до колкото може да се усети така) Не ми приличаше да е мазно, по скоро ми прилича на антифриз, но както казах моя е червен.Мислех да не е от течността за чистачки, но моята е синя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи щом не е антифриза остава да е бензин. При мен се беше случило същото на А4-ката и оставях същите петна. И да, тъпото е, че като е в снега не можеш да усетиш мирис на флуида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде може да идва тоя лек теч на бензин?Странното е, че това го направи само когато буксувах в снега, иначе днес като гледах няма следи по снега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв цвят ти е течността за чистачките?

 

п.п В краен случай, от много зор, може да е от потта на конете :lol:

Редактирано от IceHeart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Зелени петна се очаква да е точно хидравлична течост от рейка/помпа/маркуч и тн. Ако теча е слабичък и са здрави корите под мотора, повечето се задържа по тях и е нормално да са малки петъцата и друг път да не си го забелязал. Иди да вдигнат колата на подемник и да огледат за течове.

 

Ако теча е от маркуча за високо налягане - смени го. Ако е от рейката - рециклират се, но със съмнителен успех и гаранции (поне от моя опит от разни приятели и на баща ми аудито). В случай, че е съвсем слаб теча, можеш съвсем спокойно да си караш така, но си следи нивото в казанчето. Може и години да изкара без да се влоши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...