Jump to content

Мнение за Audi S6 конкретна обява


Recommended Posts

Има три обяви в нета. Една в Хасково, която не става, Пловдивската, упомената от колега по-горе и тази обект на дискусията тук.

Сдобих се с рамата и съгласно числата, колата е 2001 година.

Доколкото съм информиран двигателя е железен.

Относно антифриза. Ако е сменян от джамбазите тук, най-вероятно е прегрявана колата.

По-късно ще отскоча до Порше Изток да проверя по рамата какво излиза.

Благодаря още веднъж за мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И що не става Хасковската? Ти ходи да я гледаш ли?

Питам просто от любопитство...

Защото познавам лично човека (собственика) ,който я продава и мога да твърда пък ,че тя най става ...По скъпа е от гореспоменатите да ,но пък има защо...

Знам как я стопанисва педантично и всичко описано в обявата е тъй вярно и точно както го е написал ...

Не мога да разбера как така си говорите наизуст...

Аз преди да купя моята огледах сума ти коли тук по обяви и не можах да си харесам нищо, търсех точно  S6 - тица с ръчни скорости, но за съжаление тази ,,Хасковската " дето ,,не става" не се продаваше ,тогава точно я беше купил собственика и ,и не я даваше ...

Наложи да си вкарам от вън сам ,защото избора беше по голям и то от частно лице,а не от автокъща и така ...

Редактирано от crash77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго което мога да кажа е ,че искаш ли да имаш готин и стегнат автомобил си трябват грижи ,а най вече да си имаш насреща стабилни доходи, за да можеш да се грижиш за него ,а не да изнемогваш  ти и автомобилът ти покрай теб да страда от финансовото ти състояние ...Визирам човека който е сложил син антифриз в охладителната система(като върху разширителното казанче и в книжката на автомобила е упоменато ,че антифриза трябва да бъде G 12) и е икономисал .Колко? Само той си знае ...Дето се вика с п...ня боя не става :) ...

Редактирано от crash77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен антифриза не е никакъв проблем.

 

Твърденията, че със син ще има корозии или че са спестили за мен са силно преувеличени и са базирани на догадки.  На SWAG G11 /син/, G12/червен/  и G12+ имат антикорозионни свойства и стават за тези двигатели. Разликата в цената им е до 1 лв за 1.5 литра.

 

Ако е сипан качествен антифриз G11 си е точно за тази кола. Ако е налят син антифриз по 4 лв за л концентрат - тогава може да се спори. Но в Италия масово се слага G11 /син/  на колите с алуминиеви блокове и нямат проблем с корозия. 

 

Колеги, не знам как ги разбирате тези неща по снимките -  "Относно антифриза. Ако е сменян от джамбазите тук, най-вероятно е прегрявана колата." Но определено трябва да проведете на останалите колеги един курс за откриване на такива зависимости. ;) Ако си сменям антифириза на всеки 2 години, значи ли, че на всеки 2 години си прегрявам колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И що не става Хасковската? Ти ходи да я гледаш ли?

Питам просто от любопитство...

Защото познавам лично човека (собственика) ,който я продава и мога да твърда пък ,че тя най става ...По скъпа е от гореспоменатите да ,но пък има защо...

Знам как я стопанисва педантично и всичко описано в обявата е тъй вярно и точно както го е написал ...

Не мога да разбера как така си говорите наизуст...

Аз преди да купя моята огледах сума ти коли тук по обяви и не можах да си харесам нищо, търсех точно  S6 - тица с ръчни скорости, но за съжаление тази ,,Хасковската " дето ,,не става" не се продаваше ,тогава точно я беше купил собственика и ,и не я даваше ...

Наложи да си вкарам от вън сам ,защото избора беше по голям и то от частно лице,а не от автокъща и така ...

Да ти кажа ли защо не става?

Защото говорих с продавача и той каза, че не си карал колата, когато имало лед и сняг, а се возел с такси за да я пази.

Той бил купил колата от Милано и там италианеца бил сменил кардан и прочие!

ДОЛНА ЛЪЖА!

Колата е в България от 2011 година. Била е карана две години в Кюстендил, после година и половина в София и от година и половина в

Хасково. Италианеца дори не го е виждал този пич. Аман от пишман баровци!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя голяма изненада и съжаление Ви информирам, че Порше Изток ( Запад ) не правят справка по рама за коли нов внос дори и срещу заплащане.

Чрез мой познат работещ там стигнах до информация, че автомобилът обект на дискусия в темата през 2004 година е бил на 138 000 км.

Простата аритметика показва, че при запазен интензитет на каране към края на 2015 колата е на 700 000 км.

Редактирано от papy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Колеги остана само тази обява.

Колата е регистрирана на 09.11.2015 и малко ме плаши да не са се проявили

непоправими дефекти и собственика да е решил да се отърве. По принцип не е

практика на автоджамбазите да регистрират колите, защото се плащат екотакса, номера и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В голяма заблуда си ...Казах ти ,че познавам лично продавача и е много точен пич, но както и да е няма да те кандърдисвам ...

Колата е истинска и готина ...Иди я виж на живо и ще разбереш за какво ти говоря ,не я купувай никой  не те кара на сила ...

Колата я вкараха заедно с един много известен тук в този форум майстор (не желая да упоменавам имена защото не знам той дали би искал да го споменавам и намесвам тук в нашия разговор не е коректно за мен )

Наистина както ти е казал,не си кара колата зимата ...А причината е ,че има по проходим автомобил от гореспоменатият и се придвижва с него ...Не знам защо ти е казал ,че пътува с таксита и така нататък ...

П.П. Аз просто видях ,че спомена въпросният автомобил и писах за да  съм полезен с информация ,за която съм сигурен ,а ти вече си решаваш сам какви стъпки да предприемеш с покупката на такъв автомобил...

А за антифриза аз лично съм виждал на едно Пежо корозирали блок и глава от син G11 антифриз ...Стават  дупчици и дълбоки язви  и колата почва да надува от там и е доста неприятно. Изглежда има значение колко време е каран автомобилът така ...Колко километри е изминал и не е гаранция кога ще се прояви разяждането на материала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля даже ,че първо я бяха регистрирали със Софийски номера ...Караше я няколко месеца гореопоменатият майстор  докато сегашният собственик не си беше в Бг. и след като се върна си я взе от него и той я кара до скоро със Софийски номера и тъй ...

Предавам информация която ми е известна . Стана ми сконфузно и тъпо да му коментирам колата без той да знае и вече спирам ...Било кво било...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя голяма изненада и съжаление Ви информирам, че Порше Изток ( Запад ) не правят справка по рама за коли нов внос дори и срещу заплащане.

Чрез мой познат работещ там стигнах до информация, че автомобилът обект на дискусия в темата през 2004 година е бил на 138 000 км.

Простата аритметика показва, че при запазен интензитет на каране към края на 2015 колата е на 700 000 км.

Аритметиката не е толкова проста. Първите 2-3 години една нова кола се кара най-много - 40к, 50к, на година, може и пвоече. След 3 години +- 1 се продава и все взима новия модел. Следващия собственик я кара по-малко, - 20-30к годишно, после се продава пак. Взима я някой в бг и я кара по 10-12-15к на година. Според мен е на около 300к или малко повече, което за кола 2000 и някоя си година е нормално. Ти искаш да купиш 15 годишна кола на 100км ли ??

Редактирано от petrishki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има три обяви в нета. Една в Хасково, която не става, 

Защо не става?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11448352653549302&slink=capky9

Колеги остана само тази обява.

Колата е регистрирана на 09.11.2015 и малко ме плаши да не са се проявили

непоправими дефекти и собственика да е решил да се отърве. По принцип не е

практика на автоджамбазите да регистрират колите, защото се плащат екотакса, номера и т.н.

Първо дълго време се продаваше без номера - след това я регнаха.

Виждам я 2-3 пъти из Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се ...Внесена е от Швейцария аз я гледах преди време ,от чисто любопитство ...Просто имах път към Пловдив тогава ...Имаше ръжда чак по тавана и отгоре на багажника ,на мен тогава не ми направи добро впечатление ...Особено отношението на продавачите (бяха двама) ...Даже съм писал тук  за този автомобил в една тема питаха пак за него ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...