Jump to content

Проблем със скърцане на купето


Tevlogiev

Recommended Posts

Здравейте колеги,преди няколко дена се появи въпросното скърцане ... не мога да разбера от къде може да идва,при положение,че не е от амортисьорите,или поне така мисля, Моля давайте някакви насоки да решавам проблема,че направо ми идва да я засиля и забия в някой стена.Скърцам все едно карам някоя циганска каручка ... ужас направо...
Ще приложа клипчето: https://youtu.be/uoDHgfABRgQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. И аз предположих нещо от този сорт,но ако са пружини няма ли да се чува около пружината - колелото ? Защото скърцането идва все едно е някъде по средата някъде м/у двете колета ... или по - точно някъде се пада под таблото вътре,но отвън ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните над пружините/амортисьорите сменяни ли са някога? 

 

00-li-2-4608313557122626231.jpg

 

Колко стърчат при теб нагоре? Това, което се вижда на снимката вече е много. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Макферсъна го сменях преди да падне снега... чисто нови Sachs ,взех,уж някакви подсилени.. Но не се чува да е от тях ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Колега, как става смяната, знаеш ли ? Дали ще мога сам ги сменя ?  А някаква марка конкретно или няма значение,гледам ги че са по 5-6-10лв ?

Редактирано от Tevlogiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 10 мин ги смениха ама не гледах как става.. Ако искаш си ги купи и занеси да ги сменят 10лв най много да ти вземат за смяната.За марка не знам те ги поръчаха и ги сложиха 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като марка - Lemförder. И задължително ги взимаш в комплект с метални планки за тях, естествено пак същата марка, те вървят заедно! Ако искаш нови ядове, гледай пак най-евтините...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега, не съм ги сменял никога... купих колата преди 7-8 месеца... видях ,че чашката където е макферсъна е много отворена и смених тия 2 макферсъна ... но после се разскърца... сега ще сменя тия на стабилизиращата щанга ... пък ще видим :D Предполагам,че тези които са на колата не са сменяни сигурно с години ...:hilezh:

 

Но пък за 110к.с дизел, 1997-8 не ми излиза тая марка в онлине магазин...

Редактирано от Tevlogiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитай колегите в раздел Продава/Купува, които предлагат авточасти. Друг вариант е MOOG, но аз бих го оставил като дълбока резерва. Един тампон с една планка беше около 16-18 лв, когато купувах за мой познат, марката беше Лемфьордер. Върху други марки нямам наблюдения, нека колегите се изкажат.

Избягвай феби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...