Jump to content

Съвместимост 6 ст. ръчни скоростни кутии


kiril

Recommended Posts

Привет Колеги,

Въпроса ми е дали 6 ст. ръчна кутия на 1.9/131 ps на предно е еднаква при А4,А6 и Passat .

Питанката ми е породена от факта ,че на моята кутия,  А6 C5 ,някакъв лагер доста вие и се чудя дали да я правя или да търся от нещо друго,защото а6-ците на части с тоя мотор не са много.

Благодаря Ви предварително!

 

 

Редактирано от kiril
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, TiL написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Колега има предвид генерално, че душегуба е създаден само, за да бъде донор на части! :)))

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, TiL написа:

Какво имаш в предвид с това " Даже и на 2.5 кутията май е същата. "?

Имам предвид,че кутиите на 2.5ТДИ и 1.9ТДИ май са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е така би било екстра.Само не мога да си отговоря на въпроса какво би било поведението на колата (1.9/131ps) със скоростната кутия на душегуба с оглед предавателните числа,които (не съм сигурен) ,но май са различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега, намери ли скоростна кутия за твоя AVF? Предполагам кода на кутията ти трябва да е FRK, както е даден фабрично на моята. За съжаление обаче при мен предавателната кутия е сменена с такава от А4 с код GBA и както се оказва тя не издържа на натоварването. Явно предишния собственик, също като мен не е успял да намери фабрично вгражданата кутия (или не е обърнал внимание на кода) и е монтирал такава, но за 8 месеца от както имам колата от незначително виене се стигна до непоносим шум и повреда на дясната полуоска и карето (второто което монтирах замина за 2 месеца). Ако си успял да откриеш кутия като за твоята кола, ще съм благодарен да споделиш къде мога да потърся и аз, тъй като оказа се тези кутии са доста трудни за откриване или на търговците не им се занимава да проверяват кода на кутията и просто ти казват че щом е от 1.9 значи става. Според мен обаче това далеч не е така щом тези кутии се вграждат единствено на А6 C5 и на Passat 5.5 със същия мотор. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 ТДИ(163к.с) на предно ръчни скоростната му кутия(6 степенна FRF) е "по-дълга"  от на 1.9 TDI AVF шестстепенната.

По спомен на 6-та Пасат Б5.5/Ауди при 3000 оборота са със 153км/ч, докато 2.5 е със 164 км/ч.Това с гуми 205/55/16.

Разликата не е малка и ако кутиите са еднакви не е лош ъпгрейд за 1.9.Мисля че ще се справи като мощност с по-дългата кутия.

Редактирано от wasteland_TD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...